Beskid Wyspowy jest częścią Beskidów Zachodnich znajdującą się między doliną Raby, a Kotliną Sądecką. Jego cechą charakterystyczną są pojedyncze i odosobnione szczyty zwane po prostu wyspami, stąd nazwa. Warto dodać, że najwyższym szczytem Beskidu Wyspowego jest Mogielica mierząca 1170 m n.p.m.
Powstała na niej nowa stalowa wieża widokowa (zastąpiła drewnianą poprzedniczkę), która ma niemal 23 metry wysokości.
Na szczycie i na polanach znajdują się świetne punkty widokowe nie tylko na Beskid Wyspowy, ale również Beskid Sądecki, Pieniny, Gorce, Tatry.
Przypomnijmy, że atrakcja była niedostępna dla turystów od maja 2020 roku, na korzystanie z ówczesnej wieży nie pozwalał już zły stan techniczny konstrukcji. W końcu powstała nowa i od razu stała się wielką atrakcją.
Wyższy podatek od nieruchomości od 2023 roku

- Limanowa z dawnych lat. Zobacz, jak kiedyś wyglądało miasto!
- Zespoły Regionalne Ziemi Limanowskiej. Barwne i roztańczone
- Pojawi się kolejna wieża w regionie. Już za siedem miesięcy „wyrośnie" na Skiełku
- Drewniana weranda zdobi Dwór Marsów w Limanowej
- Praca szuka ludzi w Limanowej i w powiecie limanowskim
- Wiejskie gospodynie spod Limanowej podbijają telewizyjne, show TVP!