Biathlon: Krystyna Guzik najlepszą z Polek. Całe podium zajęły Niemki

Tomasz Bochenek
Krystyna Guzik
Krystyna Guzik Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska
Franziska Hildebrand wygrała biathlonowy sprint w austriackim Hochfilzen, to pierwsze zwycięstwo Niemki w zawodach Pucharu Świata. Najlepszą z Polek była dziś Krystyna Guzik, która zajęła 19. miejsce.

Bieg był pierwszą konkurencją drugiego etapu PŚ. Jutro odbędzie się rywalizacja w wyścigach na dochodzenie, w niedzielę w sztafetach (także mężczyzn, dziś o 14.30 wystąpią w sprincie). Zawody odbywają się w niezbyt zimowej scenerii: jest zielono, śnieg pokrywa wyłącznie trasy. - Mamy tutaj miks: jest trochę śniegu zmagazynowanego podczas poprzedniej zimy, część zwieziono z lodowca, gdzie indziej leży śnieg z armatek - relacjonował w czwartek trener Adam Kołodziejczyk, który prowadzi polską kadrę razem z Tomaszem Sikorą.

Z przygotowaniem nart na mieszaną nawierzchnię zdecydowanie najlepiej poradzili sobie dziś niemieccy serwismeni. Biathlonistki z tego kraju zajęły całe podium - obok Hildebrand stanęły na nim Maren Hammerschmidt i Miriam Goessner.

Występ Polek nie był udany, tylko Guzik może mieć umiarkowane powody do zadowolenia. Na strzelnicy pomyliła się raz (w pozycji stojąc), do zwyciężczyni straciła 55 sekund. To niezła pozycja wyjściowa przed biegiem na dochodzenie, czyli konkurencją, którą bardzo lubi 32-letnia biathlonistka z Czerwiennego.

Pozostałe Polki popełniły po dwa błędy w strzelaniu, a że tempem biegu tym razem żadna nie zaimponowała, zajęły odległe lokaty. Punkty Pucharu Świata - za 35. miejsce - zdobyła jeszcze tylko Magdalena Gwizdoń. Do sobotniego pościgu zakwalifikowały się też Weronika Nowakowska (41.) i Monika Hojnisz (49.).

Bieg na 7,5 km: 1. Franziska Hildebrand (Niemcy) 20.04,1 (0 rund karnych), 2. Maren Hammerschmidt (Niemcy) strata 15,1 (0), 3. Miriam Goessner (Niemcy) 21,0 (1)... 19. Krystyna Guzik 55,3 (1), 35. Magdalena Gwizdoń 1.21,9 (2), 41. Weronika Nowakowska 1.28,3 (2), 49. Monika Hojnisz 1.42,3 (2), 76. Kinga Mitoraj 2.15,9 (2).
Klasyfikacja PŚ: 1. Gabriela Soukalova (Czechy) 174 pkt, 2. Marie Dorin Habert (Francja) 166... 19. Gwizdoń 71, 20. Guzik 69, 40. Hojnisz 26, 45. Nowakowska 20, 68. Mitoraj 2.

Materiał oryginalny: Biathlon: Krystyna Guzik najlepszą z Polek. Całe podium zajęły Niemki - Dziennik Polski