https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Biegiem na Juromanię. W malowniczej Dolinie Będkowskiej EKO Bieg dla dzieci i dorosłych

Barbara Ciryt
EKO Bieg po Dolinie Będkowskiej
EKO Bieg po Dolinie Będkowskiej Sławomir Kawalec/ Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Inicjator
To była już 18. edycja EKO Biegu po Dolinie Będkowskiej. Rywalizacja od kilku lat jest częścią Juromanii, święta Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jak zwykle najpierw wystartowali dorośli, a potem odbyły się konkursy dla dzieci.

Biegi w Dolinie Będkowskiej zawsze są niezapomnianą przygodą. Zawodnicy maja możliwość poznawać piękne szlaki turystyczne na styku gmin Wielka Wieś, Jerzmanowice-Przeginia i Zabierzów. Odkrywają tu urokliwe zakątki regionu.

Podczas Juromanii w niedzielę, 15 września mieli także okazję uczestniczyć w Dniu z Grupą Jurajską GOPR i poznać tajniki pracy ratowników jurajskich oraz wziąć udział w pokazach ratownictwa.

Organizatorami EKO Biegu po Dolinie Będkowskiej są Imprezy Jurajskie - KKS Jura Moto Sport przy współpracy z gminami Wielka Wieś i Jerzmanowice-Przeginia oraz Stowarzyszeniem Rozwoju Lokalnego Inicjator. Wydarzenie było współfinansowane z funduszy województwa małopolskiego, powiat krakowskiego oraz gmin Wielka Wieś i Jerzmanowice-Przeginia.

Juromania na zamku Tenczyn

Juromania na zamku Tenczyn. Czarownice, rycerze, skryba i sm...

Promienie słoneczne mogą powodować nowotwór skóry. Jak się chronić?

od 7 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska