- Akcja jest dedykowana przede wszystkim osobom, które ucierpiały na skutek przestępstw wynikających z naruszenia kodeksu karnego - podkreśla Krzysztof Trojan, zastępca prokuratora rejonowego w Bochni.
Czytaj także: Galeria Rondo bez... ronda?
Jak zaznacza Trojan, ta grupa stanowi jednak niewielki ułamek petentów, którzy pojawiają się w bocheńskiej prokuraturze w czasie "Tygodnia ofiar przestępstw". Najczęściej w ramach akcji mieszkańcy zwracają się o poradę w sprawach cywilnych. Oczywiście również mogą liczyć na pomoc.
- Zdecydowanie przeważają sprawy związane z księgami wieczystymi i wszelkimi rozliczeniami majątkowymi - mówi zastępca prokuratora.
Dyżury w ramach akcji prowadzą wszystkie prokuratury. W Bochni mieszkańcy mogą zgłaszać się codziennie w godzinach od 9 do 15. Prokuratura rejonowa znajduje się przy ul. Windakiewicza 9/2. W Brzesku prawnicy prokuratury przy ul. Szczepanowskiej 23 będą przyjmować dłużej, w godzinach od 7.45 do 15. 45. Nie ma konieczności wcześniejszego umawiania się telefonicznie na wizytę.
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Okradał piwnicę i znalazł majątek!
Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy