FLESZ - Kolejna próba oszustwa w sieci

W skład zestawu wchodzi pojemnik na przyjmowane leki z przegródkami na każdą porę dnia (rano, południe, wieczór i noc), w którym można umieścić leki przeznaczone do zażycia o określonej porze. W zestawie jest również notatnik – Wykaz przyjmowanych leków, w którym senior, ktoś bliski lub lekarz rodzinny może wpisać przyjmowane przez Seniora leki i sposób ich dawkowania. W pierwszym etapie miasto ma do rozdania do stu zestawów.
- Wykaz taki jest bardzo ważny i pomocny przy kolejnych wizytach (często u różnych lekarzy), pomaga lekarzowi określić leki, jakie może przyjmować pacjent i zapobiega przepisywaniu leków niewskazanych lub wzajemnie się wykluczających. Wykaz leków należy pokazać lekarzowi w czasie wizyty - czytamy na stronie internetowej miasta.
Zestawy są dostępne bezpłatnie w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta, ul. Kazimierza Wielkiego 2, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-15. Tam również wydawane są Karty Seniora.
Bocheński magistrat, dzięki współpracy z krakowskim Stowarzyszeniem Manko, dystrybuuje również Bocheńską Ogólnopolską Karta Seniora. Uprawnia ona osoby w wieku 60+ do otrzymywania zniżek na produkty i usługi w wybranych placówkach na terenie całej Polski. Wśród podmiotów, które przystąpiły do programu, znajdują się m.in. teatry, kina, muzea, uzdrowiska, ośrodki rehabilitacyjne, instytucje kultury, restauracje, sklepy, baseny.
***
W lipcu br. Bochnia podpisała trójstronne porozumienie ze Stowarzyszeniem Manko oraz Międzynarodowym Instytutem Rozwoju Społecznego o przystąpieniu jako Partner do Programu „Gmina przyjazna seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora”.
Dzięki temu wśród bocheńskich seniorów bezpłatnie dystrybuowane będą kolejne wydania czasopisma „Głos Seniora”, materiały edukacyjne oraz różnorodne pakiety. Materiały dostępne będą w Urzędzie Miasta, dystrybuowane będą również poprzez organizacje skupiające seniorów.
Pakiet złożony z Wykazu leków oraz pojemnika na leki to pierwszy taki zestaw udostępniony w ramach nowej formy współpracy. Materiały te przesyłane są partnerom programu przez Stowarzyszenie Manko w ramach zawartego porozumienia. Opłata za uczestnictwo miasta w programie wynosi 3000 zł rocznie.
Dzięki partnerstwu bocheńscy seniorzy mają możliwość udziału w licznych inicjatywach edukacyjno-aktywizacyjnych, m.in.:
- Stop Manipulacji – nie daj się oszukać!;
- Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę;
- Poznaj Swojego Sąsiada – Seniora;
- Małopolska Przyjazna Pszczołom;
oraz konkursach:
- Stylowi Seniorzy,
- Zwierzak Lekiem na Samotność,
- Senior Działkowiec,
- Małopolanie Przyjaźni Pszczołom;
- Przekaż nam swój Przepis,
- Patriotyczny Głos Seniora,
- Senior Moto – Retro,
- Miłość po 60-tce.
Seniorzy mogą również bezpłatnie uczestniczyć w corocznych Ogólnopolskich Senioraliach w Krakowie.
Wszystkie informacje dotyczące Ogólnopolskiej Karty Seniora, Programu Gmina Przyjazna Seniorom, oraz akcji edukacyjnych, konkursów i wydarzeń kierowanych do bocheńskich Seniorów znajdują się na stronie internetowej miasta www.bochnia.eu, w dziale Mieszkaniec, zakładka Dla seniorów.
- Malownicze trasy rowerowe w okolicach Bochni i Brzeska. Propozycje na wakacje
- "Mistrzowie parkowania" w Bochni [ZDJĘCIA]
- Galeria Odyseja w Brzesku oficjalnie otwarta. Sklepy oferują promocje
- Jak wyglądał Rynek w Bochni przed rewitalizacją i wycinką starych drzew?
- Bochnia. Nowo posadzone drzewa i krzewy na Rynku zazieleniły się, choć nie wszystkie
- Bochnia. Jerzy Owsiak otwarł pododdział noworodkowy im. WOŚP w bocheńskim szpitalu