FLESZ - Pfizer dla uczniów. Od września szczepienia w szkołach

Dwa projekty uchwał zostały wniesione w trybie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej przez "Koalicję Obywatelską na Rzecz Lokalnych Przedsiębiorców". Pierwszy dotyczył zwolnienia przedsiębiorców z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży za 2021 r. Drugi z projektów - Drugi z projektów dotyczył zwolnień z podatku od nieruchomości podmiotów prowadzących punkty gastronomiczne, hotele, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, kluby fitness, siłownie, salony tatuażu i piercingu itd.
Według szacunków skarbnik miejskiej, w pierwszym przypadku kwota uszczuplenia budżetu miasta wyniosłaby 22,8 tys. zł. Skorzystałoby 32 przedsiębiorców prowadzących 35 punktów gastronomicznych.
W przypadku zwolnienia z podatku od nieruchomości skarbnik nie określiła wysokości straty, jaką mogłoby ponieść miasto w wyniku przyjęcia uchwały przez radę. Ale Wojciech Pietras, pełnomocnik "Koalicji Obywatelskiej na Rzecz Lokalnych Przedsiębiorców" szacował, że chodziłoby o ponad 100 tys. zł.
Radni większością głosów odrzucili oba projekty. Za ich przyjęciem głosowali jedynie radni klubu Bocheńska Wspólnota Samorządowa (Jerzy Lysy, Janusz Możdżeń i Damian Słonina).
Przeciw zagłosowali w pierwszym przypadku radni klubów PiS oraz Bochniacy dla Bochni: Marta Babicz, Jan Balicki, Marek Bryg, Stanisław Dębosz, Andrzej Dygutowicz, Bogusław Dźwigaj, Edward Dźwigaj, Celina Kamionka, Eugeniusz Konieczny, Bogdan Kosturkiewicz, Anna Morajko, Kinga Przyborowska, Łucja Satoła-Tokarczyk, Krzysztof Sroka, Kazimierz Ścisło, Alicja Śliwa, Kazimierz Wróbel. Od głosu wstrzymała się Zenona Banasiak.
W sprawie uchwały o zwolnieniu z podatku od nieruchomości przeciw głosowali radni klubów PiS oraz Bochniacy dla Bochni: Marta Babicz, Stanisław Dębosz, Andrzej Dygutowicz, Bogusław Dźwigaj, Edward Dźwigaj, Celina Kamionka, Bogdan Kosturkiewicz, Anna Morajko, Kinga Przyborowska, Łucja Satoła-Tokarczyk, Krzysztof Sroka, Kazimierz Ścisło, Alicja Śliwa, Kazimierz Wróbel; wstrzymali się natomiast: Jan Balicki, Zenona Banasiak, Marek Bryg, Eugeniusz Konieczny.
- Już negatywna opinia komisji finansów dużo nam powiedziała, tym bardziej, że to była inicjatywa z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Niestety w radzie miasta zasiadają w większości radni Prawa i Sprawiedliwości i nie patrzyli dobrym okiem na naszą inicjatywę, chociaż ona wybiegała naprzeciw potężnym problemom, jakie spotkała branża usług w trudnym okresie pandemii - komentuje w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Wojciech Pietras, pełnomocnik Koalicji na rzecz Lokalnych Przedsiębiorców.
- Właściciele hotelu dla zwierząt zniknęli. Powodem plantacja konopi indyjskich?
- Brzesko wytępi barszcz Sosnowskiego z pomocą naukowców?
- Jolanta Ogar-Hill, wicemistrzyni olimpijska z Tokio powitana w rodzinnej Łysej Górze
- Łucja Krzywda przyszła na świat, niebawem czeka ją poważna operacja serduszka
- Wola Nieszkowska. Pies utknął w przepuście. Wydobyli go strażacy
- W ich wsi postawią 40-metrową wieżę radiokomunikacyjną. Są oburzeni