
Zwiedzający na pełnej multimediów i efektów dźwiękowych trasie, zapoznają się ze znaczeniem wody w kopalni, sposobami odwodniania, budową sztolni, transportem, komunikacją. Będą też mieli na końcu 2,5 godzinnej trasy możliwość badań soli w podziemnym laboratorium.
Ale trasa prowadząca przez najstarsze wyrobiska będzie też miejscem informacji o najważniejszych postaciach historycznych związanych z Bochnią i samą kopalnią.
Jak zapewnia prezes zwiedzający będą mogli poczuć tu dreszczyk emocji związany, z bardzo sugestywną prezentacją różnych niebezpieczeństw, z jakimi wiązała się praca pod ziemią.
Projekt ten uzyskał dofinansowanie unijne w wysokości ponad 8 mln zł. Otwarcie trasy planowane jest na koniec 2020 roku.
Dziś w ofercie kopalni znajdują się trzy trasy turystyczne. Różnią się między sobą formą i skalą trudności. Turyści znajdą tu podziemną ekspozycję multimedialną, doświadczą ekstremalnej przygody podczas Historycznej Wyprawy w Stare Góry lub zobaczą fluorescencyjne kryształy soli na trasie przyrodniczej.
Źródło:Tarnowskie Media sp. z o.o.
