Brzesko. Zarząd Powiatu Brzeskiego powołał nowego dyrektora szpitala w Brzesku. Konkursy nie przyniosły rozstrzygnięcia

OPRAC.:
Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Wcześniej dwa konkursy na dyrektora szpitala w Brzesku nie przyniosły rozstrzygnięcia
Wcześniej dwa konkursy na dyrektora szpitala w Brzesku nie przyniosły rozstrzygnięcia archiwum
Udostępnij:
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku ma nowego dyrektora. Została nim Alicja Syty, która od wielu lat zajmowała stanowisko dyrektora Wydziału Do Spraw Zdrowia i Polityki Społeczne w brzeskim starostwie.

FLESZ - Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią

Dwa konkursy bez rozstrzygnięcia

Wybór nowego dyrektora szpitala w Brzesku ma związek z przejściem na emeryturę Józefy Szczurek-Żelazko, która pełniła to stanowisko od 2001 roku. Od 2015 roku przebywała na urlopie bezpłatnym po objęciu funkcji wiceministra zdrowia, a obowiązki dyrektora szpitala do chwili obecnej pełnił Adam Smołucha.

Nowy szef placówki miał zostać wyłoniony w drodze konkursu. Do pierwszego z nich zgłosiło się trzech kandydatów, ale po analizie dokumentów przez komisję konkursową, żaden z kandydatów nie zakwalifikował się do następnego etapu. Ogłoszono więc drugi konkurs, do którego zgłosiło się dziewięcioro kandydatów. Czworo z nich przeszło do kolejnego etapu naboru, ale po rozmowach kwalifikacyjnych nie zdobyli uznania w oczach członków komisji i konkursu znów nie rozstrzygnięto.

Zgodnie z przepisami, po dwóch nierozstrzygniętych konkursach, nowego dyrektora mógł wskazać Zarząd Powiatu Brzeskiego. W czwartek 7 października na to stanowisko powołał Alicję Syty.

Z radcy prawnego na dyrektora brzeskiego szpitala

Alicja Syty od 1999 roku zajmuje stanowisko dyrektora Wydziału Do Spraw Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Brzesku. Zajmowała się m.in. koordynowaniem funkcjonowania publicznych placówek leczniczych w powiecie brzeskim, w tym Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku oraz Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzesku. Przez ostatnie kilka lat pełni także funkcję radcy prawnego w w brzeskim szpitalu.

W swojej dotychczasowej karierze zawodowej odpowiadała za proces utworzenia: Środowiskowego Dom Samopomocy w Brzesku, Powiatowego Publicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Brzesku (w tym zakładu opiekuńczo-leczniczego oraz hospicjum stacjonarnego) oraz Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Łysej Górze. Wpierała ponadto utworzenie Domu Pomocy Społecznej w Porąbce Uszewskiej i była odpowiedzialna za przekształcenie Domu Dziecka w Jasieniu.

W ostatnich miesiącach była odpowiedzialna za sprawy związane z przeciwdziałaniem pandemii w powiecie brzeskim.

Nowa dyrektor brzeskiego szpitala ukończyła studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – Filia w Rzeszowie, na kierunku prawo, a następnie studia podyplomowe z zakresu zarządzania służbą zdrowia na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum. W latach 2011-2015 odbyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, zakończoną egzaminem radcowskim i została wpisana na listę radców prawnych.

Alicja Syty jest członkiem i koordynatorem Rad Społecznych SPZOZ i PPZOL w Brzesku, a ponadto należy do Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych Powiatu Brzeskiego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Od trzech lat zasiada również w Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Rzeszowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie