Byli piłkarze Wisły Kraków grają razem na Cyprze. Daniel Sikorski zaczął sezon golem

boch
Daniel Sikorski (z lewej) i Mariusz Stępiński, byli piłkarze Wisły, spotkali się na Cyprze Polska Press x 2
Daniel Sikorski i Mariusz Stępiński - tak wyglądał atak Arisu Limassol w inauguracyjnym meczu ekstraklasy Cypru sezonu 2021/22. Byli piłkarze Wisły Kraków mieli powody do radości. Zwłaszcza Sikorski, który w wygranym 2:1 spotkaniu z Olympiakosem Nikozja zdobył jedną z bramek.

Aris to beniaminek. Awans był w dużym stopniu zasługą Sikorskiego, który w 2. lidze został wicekrólem strzelców i został wybrany najlepszym zawodnikiem całych rozgrywek. Stępiński do drużyny dołączył kilka tygodni temu, został wypożyczony na rok z Hellasu Werona.

Ekipa z Limassol nowy sezon zaczęła na stadionie w Nikozji. Zaczęła z sukcesem. Pierwszą bramkę zdobył Witalij Kwaszuk - a Sikorski w tej akcji zaliczył przedostatnie podanie. Za moment, w 42 minucie, wykonał natomiast świetną "główkę" w dalszy róg, podwyższając prowadzenie Arisu.

Wisła Kraków. Transfery byłych piłkarzy Wisły. Sezon 2021/22

Mariusz Stępiński grał do 65 minuty, Daniel Sikorski do 86. Gospodarze zdobyli bramkę, kiedy byłych wiślaków nie było już na boisku.

W Wiśle Kraków obaj napastnicy Arisu spędzili sezon. Sikorski zaliczył w Krakowie - nieudaną w swoim wykonaniu - kampanię 2012/2013, Stępiński był Wiśle w sezonie 2014/2015 (na zasadzie wypożyczenia z Norymbergi).