Były piłkarz Cracovii liderem drużyny Kiko Ramireza. Ten gol był wspaniały! WIDEO

Tomasz Bochenek
Kiko Ramirez i Javi Hernandez
Kiko Ramirez i Javi Hernandez Polska Press x 2
Kiko Ramirez, były trener Wisły Kraków, po dwóch meczach w Indiach ma w dorobku dwa zwycięstwa. A ten bardzo udany początek sezonu ekipy Odisha FC jest w dużej mierze zasługą byłego piłkarza Cracovii. Javi Hernandez ma już na koncie trzy gole; w ostatnim meczu wystarczyło mu 45 minut, by zaliczyć dwie asysty i zdobyć bramkę. Bramkę wspaniałą!

Hernandez ma już w Indiach wyrobioną markę. Po odejściu w 2019 roku z Cracovii, Hiszpan zaliczył w Indian Super League dwa sezony, z ekipą ATK sięgnął po mistrzostwo. Przed kampanią 2021/2022 zdecydował się na grę w drużynie swojego rodaka, Kiko Ramireza, obejmującego zespół Odisha FC.

Sezon dopiero co ruszył, a Odisha ma już na koncie tyle samo zwycięstw co w całej poprzedniej edycji rozgrywek. Poprzednio była najsłabszą ekipą 11-drużynowej Indian Super League, teraz zbiera pochwały za efektowny, ofensywny styl. Wyniki: 3:1 z Bengaluru i 6:4 z East Bengal.

Natalia (@natalia.fitnesska) i Arkadiusz Tańcula

Natalia Fitnesska. Dziewczyna Arkadiusza Tańculi jest gwiazd...

- To był szalony mecz i jako trener takich nie lubię - mówił Ramirez po wtorkowej strzelaninie. Przyznał, że w grze jego ekipy musi się jeszcze wiele poprawić: - Musimy dużo pracować, jeśli chcemy być poważnym zespołem.

Javi Hernandez grał jako napastnik. Kiko zmienił go (tłumacząc to potem względami taktycznymi) po I połowie, w której były piłkarz Cracovii był gwiazdą meczu. Gole przyniosły trzy wykonane przez niego perfekcyjnie stałe fragmenty: przy rzucie wolnym i rzucie rożnym zaliczył asysty. A w 45 minucie popisał się majstersztykiem, wykonując korner. Tak kopnął piłkę z narożnika, że po wysokim locie wpadła do siatki. Supergol!

Kolejny mecz Odisha FC rozegra 5 grudnia z Kerala Blasters. Wszystkie spotkania tego sezonu rozgrywane są, w związku z pandemią, na trzech stadionach w małym stanie Goa.