Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Centrum Kardiologii w Oświęcimiu w nowej siedzibie
Nowy budynek Centrum Kardiologii GVM Carint na terenie Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu otwarty został we wrześniu ub. roku. Inwestycja kosztowała 20 mln zł. Powstał nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku z najwyższej jakości wyposażeniem.


Powierzchnia nowego, dwupiętrowego budynku liczy 730 m kw. i jest połączony z istniejącym już oddziałem. Do tego w centrum pracuje znakomita kadra medyczna.


- Ośrodek w Oświęcimiu w tej chwili jest centrum, które w pełni wpisuje się w sieć kardiologiczną, wpisuje się w mapę ośrodków w Polsce jak i w Europie, ponieważ posiada całkowite wyposażenie do prowadzenia nie tylko tych zabiegów, które znamy z przeszłości, ale tych nowych, strukturalnych, zarówno w elektrokardiologii, zarówno w naczyniach wieńcowych, w zabiegach dotyczących struktur serca czy zastawek w sercu - tłumaczy kardiolog prof. dr hab. n. med. Dariusz Dudek.


Segmentem nie do przecenienia jest w centrum duży oddział intensywnego nadzoru kardiologicznego (OINK), kluczowy dla opieki pozabiegowej i ciężkich przypadków kardiologicznych, całodobowo nadzorowany przez zespół lekarski i pielęgniarski. Każde łóżko jest monitorowane za pomocą systemu o wysokoczułych parametrach.


Ważnym elementem nowego centrum są dwie niezależne sale zabiegowe, co zdecydowanie zwiększa warunki i możliwości interwencji kardiologicznych. Jedna z sal nosi imię zmarłego we wrześniu 2021 roku starosty oświęcimskiego Marcina Niedzieli.


Od praktycznego uruchomienia centrum na początku października 2023 roku do końca marca tego roku z usług medycznych GVM Carint w Oświęcimiu skorzystało 3789 osób. Spośród nich 1197 pacjentów trafiło na oddział szpitalny, 83 przeszły lub przechodzą rehabilitację kardiologiczną, a 2509 było na wizytach w poradni specjalistycznej.
Centrum w Oświęcimiu zapewnia lepszy dostęp do rehabilitacji kardiologicznej
Lekarze w oświęcimskim Centrum GVM Carint przywiązują dużą wagę do funkcjonującej także od pół roku rehabilitacji kardiologicznej.
- Widzimy jej pierwsze szybkie efekty. Procent włączeń pacjentów do programu KOS Zawał, czyli bardzo dobrego projektu koordynowanej opieki nad pacjentem, zwiększył się dzięki dostępności rehabilitacji. Ten współczynnik pacjentów włączonych po zawale do programu wynosi już około 90 procent - zapewnia prezes grupy GVM Carint w Polsce Sebastian Kawalec.
Warte podkreślenia jest, że Centrum Kardiologii inwazyjnej Carint opiera swoją działalność o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dlatego, chociaż jest to prywatny zakład opieki zdrowotnej, to usługi świadczone przez Carint są dla pacjentów bezpłatne.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Społem w Oświęcimiu ma 75 lat. Historia zapisana na archiwalnych zdjęciach. Galeria
- Most na Wiśle w ciągu obwodnicy Oświęcimia. To już końcowe metry! Zdjęcia
- Bezpłatne prozdrowotne programy profilaktyczne dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego
- Tak kibice Re-Plast Unia Oświęcim fetowali awans swoich pupili do półfinału
- Duża i ważna inwestycja na Osiedlu nad Sołą w Kętach
- Wkrótce w Kętach ruszy budowa ostatniego odcinka obwodnicy centrum miasta
