W czasach transformacji gospodarczej budynek, w którym mieściły się sklepy, przejął prywatny inwestor. Jak niesie wieść gminna, miała tam powstać duża dyskoteka. Zapał inwestora szybko jednak ostygł, a w sercu miasta pozostała niezagospodarowana ruina, która z czasem stała się miejscem do spotkań zakrapianych alkoholem.
Sypiący się budynek kosztował miasto 1,2 mln zł. Skorzystało ono z prawa pierwokupu, z przeznaczeniem na usługi publiczne. W budynku ma powstać siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

MOPS "rozrzucony" po całym Oświęcimiu
Koncepcja zagospodarowania budynku jest o tyle trafiona, że oświęcimski MOPS rozrzucony jest w kilku częściach miasta. Główna siedziba ośrodka znajduje się przy ul. Jana III Sobieskiego 15b, ale prowadzi swoją działalność również w budynkach przy ul. Partyzantów 1, Dąbrowskiego 139, Leszczyńskiej 2 oraz Obozowej 43. W MOPS nie ukrywają, że gdyby udało się skupić działalność w jednym miejscu, byłoby to z korzyścią dla petentów, jak i samych pracowników.
- W 2023 roku miasto zawarło umowę na opracowanie projektu budowlanego dotyczącego przebudowy budynku przy ulicy Łukasiewicza na potrzeby Centrum Usług Społecznych. W dniu 30 listopada 2024 starosta oświęcimski wydał decyzję o pozwoleniu na budowę. Zadanie jest do realizacji w przypadku pozyskania środków zewnętrznych. Planowane jest złożenie wniosku o dofinansowanie po ogłoszeniu konkursu, w który wpisywał się będzie przedmiotowy projekt – informują w oświęcimskim magistracie.

- Kibice znów ponieśli Re-Plast Unię Oświęcim do zwycięstwa
- Młodzieżowe drużyny pożarnicze walczyły o prymat w powiecie oświęcimskim. WIDEO
- Kibice gorąco wspierali Re-Plast Unię Oświęcim w starciu przeciwko Comarch Cracovii
- Do woja marsz! Kiedyś to był przymus. Teraz własna decyzja jest sposobem na życie?
- Za kilka tygodni oświęcimski dworzec zyska świetlne rozkłady jazdy
- Nasi zmarli z Oświęcimia. To ich pożegnaliśmy w styczniu 2025
