Ceny ziemniaków krajowych sięgają 4 zł. Tak drogie nie były od 30 lat!

(KZ)/(LS)Zaktualizowano 
Zobacz ceny innych warzyw na rynkach i w marketach
Z targowisk i sklepów znikają ubiegłoroczne ziemniaki, bo cenowo bardziej atrakcyjne są importowane.

Cena krajowych ziemniaków jest najwyższa od 30 lat! W zeszłym roku najdroższe kosztowały ok. 1,50 - 1,60 zł, roku, w 1999 r. złotówkę, a średnia cena przez lata nie przekraczała nawet na przednówku 1,20 zł, obecnie osiągnęły cenę już 2,80 zł za kilogram i do tego są trudno dostępne. W marevie za kilogram ziemniaków łodzianie płacą 4 zł.

Wczoraj, na Zielonym rynku były tylko na dwóch stoiskach. Ładne kartofle odmiany Denar kosztowały aż 2,80 zł za kilogram! Drobne, wielkości orzecha, były po 2 zł/kg.

- To już praktycznie koniec sprzedaży starych, krajowych ziemniaków. Suche, ubiegłoroczne lato spowodowało, ze zbiory były znacznie niższe, a ciepła zima sprawiła, że kiepsko się przechowywały i wiele zgniło - przekonuje pan Andrzej, sprzedawca z targowiska.

Susza sprawiła, że nie tylko ziemniaki, ale też inne warzywa mocno podrożały.

Mięso na kebab w przesyłce kurierskiej. Restauracja tłumaczy...

Na rynku hurtowym przy ul. Zjadowej za 15-kilogramowy worek starych, krajowych ziemniaków trzeba zapłacić od 30 do 35 zł
( 2 - 2,30 zł/kg).

W marketach trudno znaleźć krajowe ziemniaki. W Tesco przy ul. Gdańskiej były wyłącznie pochodzące z Wielkiej Brytanii, a za dwukilogramową siatkę trzeba było zapłacić 6,99 zł. A na rynkach królują kartofle z Cypru, Egiptu, Francji, Grecji, Majorki kosztujące od 3,50 do 4 zł/kg.

Wideo

Materiał oryginalny: Ceny ziemniaków krajowych sięgają 4 zł. Tak drogie nie były od 30 lat! - Express Ilustrowany

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 57

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
P
PIS

BIEDA I UBÓSTWO.

zgłoś
x
xfcgvhb

Dobrze, np taka madka 3 bąbelków, która nie pracuje a dzieci już chodzą do szkoły, dostaje 1500 zł. A np taki rolnik musi harować w polu, niech też dobrze zarabia za pracę, co to tylko za nic nie robienie ludzie będą wygodnie żyć ?

zgłoś
G
Gość
2019-05-15T09:48:51 02:00, Gość:

2.80 to jeszcze do przeżycia.w Gdyni są od 5.20 I wyżej.no i co wy na To?

W Ostrolece stare 2,80.Mlode 3,80. Zagraniczne 5 zl/2kg w Biedronce. W innych marketach zagraniczne drozsze. Nie jestem w stanie podac cen.

zgłoś
s
stanley

dziekujemy dobra zmiano!!!!!!!!!!!!!

zgłoś
m
mietek
2019-05-16T10:52:54 02:00, Natalka:

Brawo TyfUsK, brawo zlodzieje z PO

2019-05-16T11:38:47 02:00, Dyzio:

Dzisiaj się ze śpiączki wybudziłaś? Od prawie 4 lat rządzi twoje mzimu i jego przydupasy.

Ceny Warzyw wynikają z tego....że każdy ma w d..... grzebanie się w ziemi. Wieś wymiera i wymierają ci co się zajmują produkcją rolną...Młodzi siedzą w Smartfonach. Chcesz Tanio....rusz D.... posadź i podlej. ....Ale w Polsce Wszyscy Pracują ale w Necie

zgłoś
g
giena
2019-05-16T12:42:36 02:00, Gość:

Dzieki Ci Jarku za europejskie ceny teraz czekamy na zarobki ale raczej sie nie doczekamy jak rozdajesz kase w 500 a ciemny narod pobiera

W Skupie płacą GROSZE.... to ci co Skupują robią w H.....

zgłoś
g
giena

Trzeba w Sejmie ogłosić Narodowy Plan Sadzenia Pietruszki i Ziemniaka dla Każdego Polaka

zgłoś
g
gość

wina tuska

zgłoś
R
Ret

Dziwne... Drogo miało być po wprowadzeniu euro... A tu taka niespodzianka... Jak to teraz wytłumaczyć....

zgłoś
B
Bąk Józef s. Donalda

My z tatą wiemy że to lipa !

zgłoś
P
Pinokio Matołusz
2019-05-16T12:42:36 02:00, Gość:

Dzieki Ci Jarku za europejskie ceny teraz czekamy na zarobki ale raczej sie nie doczekamy jak rozdajesz kase w 500 a ciemny narod pobiera

2019-05-16T13:08:58 02:00, PokoSLD:

W Łodzi Hania i Tomek odpowiada za zarobki. Są tacy szczodrzy że Łódź jest najbiedniejsza z najniższymi zarobkami i najwolniej rozwijajca się.

To wypitalaj do bogatego, rozwijającego się pisowskiego Zgierza i zarabiaj tam kokosy

zgłoś
P
PiS skis
2019-05-16T12:42:36 02:00, Gość:

Dzieki Ci Jarku za europejskie ceny teraz czekamy na zarobki ale raczej sie nie doczekamy jak rozdajesz kase w 500 a ciemny narod pobiera

2019-05-16T13:08:58 02:00, PokoSLD:

W Łodzi Hania i Tomek odpowiada za zarobki. Są tacy szczodrzy że Łódź jest najbiedniejsza z najniższymi zarobkami i najwolniej rozwijajca się.

Taa, właśnie widziałem Hankę jak przyszła do nas do firmy i mówiła właścicielowi kto ile ma zarabiać

zgłoś
G
Ggg
2019-05-16T10:52:54 02:00, Natalka:

Brawo TyfUsK, brawo zlodzieje z PO

2019-05-16T11:38:47 02:00, Dyzio:

Dzisiaj się ze śpiączki wybudziłaś? Od prawie 4 lat rządzi twoje mzimu i jego przydupasy.

2019-05-16T12:08:21 02:00, Gość:

Mówisz o swojej starej w śpiączce

Nie, o twojej.

zgłoś
P
PokoSLD
2019-05-16T12:42:36 02:00, Gość:

Dzieki Ci Jarku za europejskie ceny teraz czekamy na zarobki ale raczej sie nie doczekamy jak rozdajesz kase w 500 a ciemny narod pobiera

W Łodzi Hania i Tomek odpowiada za zarobki. Są tacy szczodrzy że Łódź jest najbiedniejsza z najniższymi zarobkami i najwolniej rozwijajca się.

zgłoś
G
Gość

Dzieki Ci Jarku za europejskie ceny teraz czekamy na zarobki ale raczej sie nie doczekamy jak rozdajesz kase w 500 a ciemny narod pobiera

zgłoś
Dodaj ogłoszenie