MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chcesz lepiej poznać malownicze zakątki w okolicach Krakowa? Wybierz się na wycieczkę z PTTK

Paulina Szymczewska
Paulina Szymczewska
Maria Lappe / Koło Grodzkie PTTK
Koło Grodzkie w Oddziale Krakowskim PTTK zaprasza do udziału w 52. sezonie akcji „Nie siedź w domu, idź na wycieczkę”. To dla miłośników aktywnego wypoczynku świetna okazja, by podziwiać piękne zakątki w okolicach Krakowa i poznać ich walory turystyczno-krajoznawcze. Już w najbliższą niedzielę 26 maja wycieczka zatytułowana „W Dolinie Wrzosy”.

To już 52. sezon akcji „Nie siedź w domu, idź na wycieczkę”, która jest organizowana od 1973 roku i od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. To odbywające się od wiosny do jesieni piesze wycieczki: nizinne po okolicach Krakowa i górskie. Prowadzą je licencjonowani przewodnicy turystyczni PTTK. Celem akcji jest popularyzacja walorów turystyczno-krajoznawczych okolic Krakowa i zachęcanie mieszkańców do aktywnego uprawiania turystyki pieszej, a także promocja szlaków turystycznych oraz dziedzictwa materialnego, kulturowego i przyrodniczego Małopolski.

Kilkadziesiąt wycieczek po Małopolsce

52. sezon akcji rozpoczął się w Niedzielę Palmową i potrwa aż do października. W tym czasie w wybrane weekendy i dni świąteczne odbędzie się w sumie kilkadziesiąt różnorodnych tematycznie, pieszych wycieczek po nizinnych i górskich szlakach Małopolski.

Do transportu wykorzystywana jest komunikacja zbiorowa – autobusy i pociągi. Udział w akcji jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty transportu i ewentualnie biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Każdorazowo na miejscu zbiórki przewodnik sporządza listę uczestników wycieczki.

Doliną i lasem aż na wzgórze Chełm

Najbliższa wyprawa, organizowana w ramach akcji „Nie siedź w domu, idź na wycieczkę”, odbędzie się już w niedzielę 26 maja, a jej tytuł to „W Dolinie Wrzosy”. Trasa liczy ok. 13 km. Oto jej punkty i atrakcje: Rybna Dół – Dolina Wrzosy – Rybna Dolna – Brodła – Las Kosiarz – Czarny Las – Mirów (ruiny spichlerza) – Chełm (301 m) – punkt widokowy – Kamień.

Dla chętnych do udziału w wycieczce zbiórka na pętli autobusowej os. Podwawelskie o godz. 7:20. Odjazd autobusu linii nr 269 o godz. 7:35, a wymarsz na trasę z Rybnej o 8:20. Powrót do Krakowa jest planowany ok. godz. 17.

Warto zdobywać odznaki turystyczne PTTK

Organizatorzy zachęcają również uczestników akcji do zdobywania odznaki „Miłośnik okolic Krakowa”. Podczas wycieczek można także zdobywać różne odznaki krajoznawczo-turystyczne PTTK, m.in.: Odznaki Turystyki Pieszej (OTP), odznakę „Miłośnika Jury”, Górską Odznakę Turystyczną (GOT PTTK), odznakę „Turysta Senior” czy odznakę „Twierdza Kraków” (w stopniu brązowym).

Więcej o akcji „Nie siedź w domu, idź na wycieczkę” i jej regulamin można znaleźć na stronie internetowej www.kologrodzkie.pl. Warto tam na bieżąco sprawdzać informacje, ponieważ może się zdarzyć, że z różnych przyczyn któraś z wycieczek zostanie odwołana.

Programy miesięczne wycieczek dostępne są m.in. na wyżej podanej stronie internetowej, na dyżurach Koła Grodzkiego PTTK oraz w gablocie informacyjnej przy ul. Zyblikiewicza 2b (w korytarzu).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Chcesz lepiej poznać malownicze zakątki w okolicach Krakowa? Wybierz się na wycieczkę z PTTK - Dziennik Polski

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska