https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chrzanów. Namawiają do picia wody z kranu. W miastach stanęły uliczne zdroje

Sławomir Bromboszcz
Każdy może ugasić pragnienie przy ulicznych zdrojach. Zamontowano je na Placu 1000-lecia w Chrzanowie, starym targowisku w Libiążu oraz Rynku w Trzebini.

Urządzenia ufundowało i zamontowało Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie.

Umożliwiają dostęp do wody z trzech różnych poziomów: najwyższy jest przeznaczony dla osób dorosłych, niższy dla dzieci, a dla zwierząt przewidziano stanowisko przy samej ziemi.

- Przed nami coraz cieplejsze dni, tym bardziej cieszymy się, że dzięki nowym poidełkom mieszkańcy będą mieli szansę ugasić swoje pragnienie. I co najważniejsze - w ten sposób zamiast np. kolorowych napojów w plastikowych butelkach wybiorą wodę - mówi Tadeusz Arkit, prezes RPWiK.

Chrzanowskie wodociagi mocno promują picie wody prostu z kranu.

Pod koniec marca uruchomiono poidełka w czterech szkołach z powiatu chrzanowskiego: I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie, Szkole Podstawowej nr 10 w Chrzanowie, Szkole Podstawowej nr 4 w Libiążu oraz Szkole Podstawowej nr 8 w Trzebini.

Podczas lokalnych imprez jak np. Rekreacyjny rodzinny rajdu Kraków - Trzebinia można było spotkać stoisko chrzanowskich wodociągów, gdzie ludzie częstowani są wodą z dodatkiem cytryny lub soku.

W tym przypadku woda pochodziła z ujęcia w Dziećkowicach.

- Z cytrynką smakuje bardzo dobrze. Trudno jednak się przełamać, by na co dzień nalewać sobie picie do szklanki prostu z kranu - mówi Jarosław Warzecha, rowerzysta z Chrzanowa. Ludzie wciąż mają obawy i wolą kupować tę butelkowaną.

Jak zapewnia Tadeusz Arkit „kranówka” często ma lepszy skład niż tanie wody, które można nabyć w markecie. Jak podkreśla warto zwrócić też uwagę na cenę. Ta z kranu jest o wiele tańsza.

Pustynia BłędowskaTo niezwykłe miejsce można podziwiać m.in. platformy widokowo-eventowej w kształcie róży wiatrów, do której przylega zadaszonych 6 altan połączonych pomostami z tarasami widokowymi na wszystkie strony świata oraz długie na 40 metrów molo. Jest spora liczba miejsc siedzących, tablice z informacjami o bogactwie przyrodniczym terenu oraz wygodne podjazdy dla osób niepełnosprawnych oraz bezpośrednie zejście na Pustynię. Do platformy doprowadzono też oświetlenie i monitoring.

Top 10 najsłynniejszych miejsc w Małopolsce zachodniej. Spra...

Gazeta Krakowska

WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jagoda
chwalę pomysł ale i tak wolę dawać dzieciakom moją pierwszą cisowiankę do szkoły. Te źródełka niestety mogą być źródłem zarazków nie wiadomo kto z tego piję..

Wybrane dla Ciebie

Trudny mecz rezerw Wisły Kraków, ale ostatecznie jest zwycięstwo

Trudny mecz rezerw Wisły Kraków, ale ostatecznie jest zwycięstwo

Małopolscy terytorialsi świętują siedem lat istnienia. Złożyli uroczystą przysięgę

Małopolscy terytorialsi świętują siedem lat istnienia. Złożyli uroczystą przysięgę

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska