https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chrzanów. Rondo i obwodnica mają swoich patronów

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Zachodnia obwodnica Chrzanowa nosić będzie imię Żołnierzy Wyklętych, natomiast rondo przy niej upamiętni rm. Witolda Pileckiego.

We wtorek odbyło się uroczyste odsłonięcie tablic z nazwami. Wspólnie zrobili to Janusz Szczęśniak, starosta chrzanowski, Ryszard Kosowski, burmistrz Chrzanowa, Krzysztof Zubik, przewodniczący Rady Miasta oraz Ryszard Sobieraj, prezes Towarzystwa Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej w Chrzanowie.

Jak twierdzą idea upamiętnienia bohaterów zrodziła się spontanicznie. Po tym radni jednogłośnie podjęli uchwałę o nadaniu nazwy.

- Wybraliśmy właśnie te miejsca, ponieważ jeżdżą tędy delegacje i odwiedzający do KL Auschwitz. Postać Witolda Pileckiego jest mocno związana z obozem - mówi Ryszard Kosowski. - To był wielki bohater tamtych czasów - podkreśla Mieczysław Potejko.

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

b
bubiusz
Nie ma sensu się denerwować. CIA wymyśliła "solidarność" tylko zapomnieli o "autorytetach" i " chwalebnej" historii. Niedługo będziemy mieli ulice Torquemady, Eimerycha, De Gui. Zrób sobie drinka i przestań się przejmować psycholami. Niedługo jeszcze dowiemy się ,że to Pilecki wypędził hitlerowców z Polski.
LUZ.
m
misiewicz
to jest skandal! czczenie zbrodniarzy jest typowe dla PISLAMU! Ogień, łupaszka czy bury to zbrodniarze na narodzie Białoruskim Litewskim czy Słowackim
o
oczki
Proponuję jeszcze krawężnikom tej obwodnicy nadać imiona Kaczyńskich, należy tylko pamiętać że oba krawężniki są prawe! Lewym krawężnikom mówimy stanowcze NIE! Niedługo wszystkie ulice, place, ronda i publiczne toalety będą nosiły imię ŻW, Pileckiego, lub któregoś z Kaczyńskich. Już nawet JP2 jest passe. Rzygać się chce :-(
c
czytelnik
Według historyków "Podziemie antykomunistyczne było antysemickie i odpowiedzialne jest za mordy na Żydach i innych mniejszościach narodowych oraz religijnych'" - Jan Tomasz Gross, Strach. Antysemityzm w Polsce tuż po wojnie. Historia moralnej zapaści, s. 58,.; Mariusz Bechta: Pogrom czy odwet? Akcja zbrojna Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” w Parczewie 5 lutego 1946 r. s. 512.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska