Wybory korespondencyjne i sposób ich organizacji wywołuje ogromne emocje. Część mieszkańców gminy Chrzanów złożyła pisemne oświadczenia o braku zgody na przekazanie danych Poczcie Polskiej S.A.
- W obowiązującym stanie prawnym brak jest jakichkolwiek powszechnie obowiązujących przepisów, które nakładałyby na spółkę Poczta Polska S.A. zadania związane z organizacją wyborów Prezydenta RP. Trwają dopiero prace legislacyjne nad ustawą wprowadzającą powszechne wybory korespondencyjne - informuje Robert Maciaszek, burmistrz Chrzanowa.
Samorządowcy podkreślają, że wiadomość mailowa, którą otrzymali nie została przez nikogo podpisana
- Wiadomość mailowa nie została przez nikogo podpisana, więc trudno stwierdzić nawet wiarygodność nadawcy. Na tej podstawie nie będziemy nikomu takich danych udostępniać, gdyż byłoby to niezgodne z prawem - informuje Jacek Latko, burmistrz Libiąża.
Burmistrz Trzebini podkreśla, że podstawą do wydania danych ze spisu wyborców przez gminę może być wyłącznie wniosek podpisany podpisem elektronicznym przez osobę upoważnioną do reprezentowania operatora wyznaczonego.
- Do wniosku powinna być dołączona kopia rozstrzygnięcia organu administracji rządowej o nałożeniu na operatora wyznaczonego obowiązku, z którym wiąże się konieczność pozyskania danych ze spisu wyborców - informuje Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini.
- TOP 10 najdziwniejszych nazw ulic w Olkuszu
- Ohyda! Glista w dorszu z Biedronki. "Produkt spełnia normy"
- Libiąż. Nagi i pijany człowiek pająk wszedł na komin
- Wolbrom. Gwałtowna ulewa doprowadziła do podtopień
- Oświęcim nocą w czasie pandemii. Niesamowicie pusty
- Piękne mieszkanki naszego regionu walczą o koronę Miss Małopolski 2020
FLESZ - Zmiany dla kierowców od lipca 2020 r.
