Chrzanów. Z pustymi kieszeniami postanowiła spełnić...

  Chrzanów. Z pustymi kieszeniami postanowiła spełnić marzenia. Udało się!

  Zdjęcie autora materiału
  Magdalena Balicka

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Chrzanów. Z pustymi kieszeniami postanowiła spełnić marzenia. Udało się!
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Monika Byczkowska

  Chrzanowianka Marzena Bębenek udowodniła, że determinacja, pasja i odwaga wystarczą, by spełnić swe marzenia i osiągnąć sukces. W wieku 35 lat rzuciła nauczanie biologii w szkole, by otworzyć pierwszy w mieście profesjonalny klub fitness. Nie miała pieniędzy, ale głowę pełną pomysłów. Niedawno została laureatką nagrody Menedżer Roku Branży Fitness 2016.
  - Przez 10 lat prowadziłam zajęcia fitness w wynajętej sali w domu kultury. Miałam grono wiernych klientek więc i pewność, że pójdą za mną - wspomina Marzena Bębenek. Gdy znalazła wolny lokal w kamienicy z 1906 roku centrum Chrzanowa miała chwilę zwątpienia.

  - To była ruina z dziurawymi stropami - wspomina. Ojciec budowlaniec wraz z właścicielem kamienicy napawali ją jednak optymizmem. Dziś Kinetik Fitness to nowoczesne ale klimatyczne wnętrza z profesjonalnym sprzętem i wyjątkową atmosferą.
  Z pensji nauczycielskiej udało mi się odłożyć tylko 5 tysięcy złotych, wzięłam więc kredyty. Dodatkowe 50 tys. zł dostałam w formie dotacji z ARMZ- Agencji Rozwoju Małopolski Zachodniej - wyznaje Marzena. By zdobyć gotówkę na start poświeciła pół roku na serię szkoleń, tworzenie biznesplanu. Udało się. Na początku Marzena spędzała w klubie 24 godzinę na dobę.

  - Byłam sprzątaczką, recepcjonistką, instruktorką fitness, menedżerem, marketingowcem - wymienia. Gdyby nie wsparcie męża Marka i rodziców mogłaby nie dać sobie rady. Na szczęście na mojej drodze zawsze pojawiają się wyjątkowi ludzie, których ja nazywam dobrymi aniołami. Dają mi energię, motywację, entuzjazm i twórcze natchnienie - uśmiecha się Marzena.

  W ciągu sześciu następnych lat jej klub rósł w siłę. Dziś jest marką samą w sobie. Marzena jest znana w środowisku fitnessowym w całej Polsce. Niedawno została laureatką nagrody Menadżer Roku Branży Fitness 2016. To taki Oskar w świecie menedżerów fitness. Wirtualna Polska zaproponowała jej prowadzenie tematycznego bloga. Marzena, jako trener personalny ma na swoim koncie kilkadziesiąt metamorfoz. Jedną z nich zaprezentowano niedawno w tvn-owskim programie śniadaniowym.

  Swą energią, pasją, uśmiechem, otwartością i empatią do ludzi zaraża otoczenie. W jej klubie każdy może poczuć się wyjątkowy i ważny. - Kinetik to coś więcej niż klub - podkreśla Marzena. Od początku działalności angażuje się w akcje charytatywne, profilaktykę raka piersi, DKMS, WOŚP i inne.

  - Jestem kobietą i poruszam sprawy, które dotyczą lub mogą dotyczyć bezpośrednio mnie. Dbam o zdrowie i staram się zachęcać kobiety do tego samego. Stąd właśnie akcja „Fajnie mieć cycki”.- Integruje ludzi organizując Wianki, Piżama party, wyjazdy na koncerty, kuligi, urodziny Kinetika i wiele innych wyjątkowych imprez.

  - Mam potrzebę ciągłego rozwijania się. Mam też wspaniały zespół ludzi, z którymi pracuję. Mam wiedzę i doświadczenie, uwielbiam motywować ludzi do działania. Dojrzewam do tego aby zacząć się dzielić tą wiedzą z innymi - zdradza Marzena Bębenek. Kocha adrenalinę. Na 40 urodziny skoczyła ze spadochronem z 4 tysięcy metrów. Podczas ubiegłorocznego Runmageddonu pokonywała przeszkody z pękniętymi żebrami. - Życie jest jedno i watro brać z niego pełnymi garściami - zaznacza chrzanowianka. Namawia kobiety, by nie bały się realizować swych marzeń.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gratuluję

  gosciowa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Szczerze Gratuluję pani Marzenie! I życzę dalszego rozwoju!
  Mam tylko pytanie jak Pani tego dokonała czasowo - czy ma Pani męża, dzieci? Bo ja szczerze w Pani wieku: rodzina, dom, i praca kiedy...rozwiń całość

  Szczerze Gratuluję pani Marzenie! I życzę dalszego rozwoju!
  Mam tylko pytanie jak Pani tego dokonała czasowo - czy ma Pani męża, dzieci? Bo ja szczerze w Pani wieku: rodzina, dom, i praca kiedy czas na biznes....zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce