Wigilia rozpoczęła się dziś, 18 grudnia, o godz. 11.00 poświęceniem strawy przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego. Dla potrzebujących przygotowano ponad 50 tys. porcji potraw. Wszystkie dania wykonane zostały przez restauracje głównego organizatora wigilii, Jana Kościuszko. Oprócz ciepłych posiłków i słodkości bezdomni i potrzebujący mogą zabrać ze sobą świąteczne paczki od partnerów wydarzenia, którzy biorą udział w akcji.
Osoby potrzebujące, podobnie jak w latach poprzednich, mogą również skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich i badań medycznych w specjalnie przygotowanym do tego celu szpitalu polowym – lekarze będą świadczyli m.in. specjalistyczne konsultacje kardiologiczne, internistyczne, ortopedyczne i dentystyczne, a także wykonywali badania krwi, EKG i USG brzucha.
W tym roku, ze względu na wojnę w Ukrainie i wysokie koszty życia organizatorzy zakładają, że liczba potrzebujących może być większa niż zazwyczaj. Co zdaje się potwierdzać kolejka jaką zastaliśmy na miejscu, na długo przed rozpoczęciem wydarzenia. Większość stojących w niej osób to ludzie w średnim lub podeszłym wieku, choć widać tu było także młode twarze. Wszyscy chcieli spróbować barszczu czy pierogów, które przygotował restaurator Jan Kościuszko i przede wszystkim się ogrzać, bo mimo słońca, w niedzielę towarzyszy nam siarczysty mróz.
Wyższy podatek od nieruchomości od 2023 roku

- Te osoby nie dostaną ślubu kościelnego
- Tak wyglądał Kraków 1000 lat temu! Oto rekonstrukcja
- Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań!
- Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Otwarto nowy prywatny akademik w Krakowie. Prawdziwy wypas dla studentów z kasą
- Budowa S7 na północy Małopolski. "Ekspresówka" widziana z góry robi wrażenie