Korki na zakopiance
W piątkowe południe pokonanie 100 kilometrów z Krakowa do Zakopanego zajmowało ponad 2,5 godziny. Nie jest to więc zły czas, ale ruch się zwiększa i kierowcy już napotkają na swojej drodze zatory. Ten tworzy się w Klikuszowej – przed sygnalizacją świetlną na zakopiance. Tak stoją głównie ci, którzy jadą w kierunku Zakopanego. Jadący w przeciwną stronę nie będą mieli problemów na drodze.
Lekki zator występuje także w Poroninie – przed rondem, a następnie korek czeka kierowców przy wjeździe do Zakopanego. Służby drogowe apelują do zmotoryzowanych o wybieranie alternatywnych dróg – np. przez Czarny Dunajec i Chochołów, choć i tak występują już korki – szczególnie w rejonie Chochołowa.
Według branży turystycznej pod Giewontem, najwięcej przyjazdów turystów na sylwestra będzie w sobotę. I to właśnie tego dnia kierowcy powinni spodziewać się wzmożonego ruchu na głównej drodze prowadzącej pod Giewont.
Korki na A4 na obwodnicy Krakowa
Służby informują też o zator spowodowanych natężeniem ruchu na A4. Na jezdni w kierunku Rzeszowa na odcinku około 6 kilometrów pomiędzy węzłami Kraków Tyniec - Kraków Południe. na jezdni w kierunku Katowic na odcinku około 2 km pomiędzy węzłami Kraków Łagiewniki - w. Kraków Południe.
Parkingi w Zakopanem pełne. Poza jednym. Stoi niemal pusty w...
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
