Cracovia zanotowała drugi remis podczas zimowych sparingów

Sebastian Strózik (Cracovia)
Sebastian Strózik (Cracovia) Anna Kaczmarz
Cracovia jest bardzo zapracowanym zespołem podczas zimowych przygotowań. Spotkanie z Mladostią Lucani było dla niej już siódmym sparingiem w tym okresie

Rywal „Pasów" to zespół zajmujący dziewiąte miejsce w tabeli ekstraklasy serbskiej. Ma na swoim koncie 30 punktów i traci do prowadzącej Crveny Zvezdy aż 27.
Trener Michał Probierz, podobnie jak we wcześniejszych sparingach w Turcji (z macedońską Akademiją Pandev 4:1 i rosyjskim zespołem Krylja Sowietow Samara 2:0), podzielił skład na dwie części. Tylko bramkarzowi – Michalowi Peskoviciowi dał zagrać pełne 90 minut.

Krakowianie zaczęli to spotkanie tylko z trzema Polakami w składzie, ale niedługo po wznowieniu gry ich liczba wzrosła do czterech ponieważ Radosław Kanach zastąpił Denissa Rakelsa, który opuścił boisko z urazem.
W pierwszych minutach to rywale byli częściej przy piłce, mocniej atakowali. W 13 min Ołeksij Dytiatjew zderzył się głową z rywalem i musiała mu zostać udzielona pomoc medyczna, ale po chwili kontynuował jednak grę. Było więc ostro. Pesković nie miał za dużo pracy, bo rywale nie dochodzili do pola karnego krakowian, ale w 27 min musiał się wykazać, wybijając piłkę po strzale rywala na róg. Serbowie byli groźni szczególnie przy stałych fragmentach gry, ale defensywa Cracovii spisywała się bez zarzutu. W 42 min „Pasy” miały dobrą okazję, rzut wolny z 20 m wykonywał Szymon Drewniak, ale trafił piłką wprost w mur, poprawka zaś nie doleciała do celu.

Świetnie dla ekipy Probierza zaczęła się druga połowa. Sebastian Strózik umiejętnie uwolnił się spod opieki rywali, pognał na bramkę Mladosti i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył gola, strzelając w kierunku dalszego słupka po ziemi. To już trzeci gol tego młodego napastnika podczas zimowych sparingów.
Rywale wyrównali w 67 min, kiedy to po centrze z lewej strony rywal strzałem głową pokonał Peskovicia. Gra krakowianom jakoś się nie kleiła. Bardzo dużo było walki w środku pola, ale składnych akcji jak na lekarstwo.
Krakowian czekać będzie jeszcze jeden mecz kontrolny – na zakończenie zgrupowania – w sobotę z ukraińskim Olimpikiem Donieck.

Mladost Lucani – Cracovia 1:1 (0:0)
Bramka dla Cracovii: Strózik 51.
Cracovia: Pesković – Ferraresso (46 Lusiusz), Dytiatjew (46 Kruppa, 70 Rakoczy), Helik (46 Deja), Siplak (46 Pestka) - Rakels (8 Kanach), Zenjov (46 Pik), Drewniak (46 Brock-Madsen), Dimun (46 Covilo), Mihalik (46 Wdowiak) – Piątek (46 Strózik).