Historia, pamiątki Cracovii
Wystawiono m.in. kilka bogatych kolekcji odznak klubowych, wiele fotografii archiwalnych, była „ściana” z klubowych koszulek, wśród których znaleźć można było także koszulki reprezentantów Polski grających w Cracovii. Można było prześledzić, jak powstawały programy meczowe tworzone w latach 80-tych - od odręcznego szkicu po efekt finalny. Oczywiście nie zabrakło pasiastych szalików. Były też postaci ze słynnych karykatur Gustawa Rogalskiego. Można było wysłuchać hymnu Cracovii odtwarzanego z winylowej płyty.
Po raz pierwszy publicznie zostały udostępnione niezwykle ciekawe, odnalezione niedawno dokumenty, z prywatnych zbiorów Józefa Kałuży. Czyli ikony Cracovii, najwybitniejszego sportowca w dziejach klubu.
Kolekcjonerzy zaprezentowali unikalne fotografie, programy meczowe oraz bilety. Można też było zobaczyć ogromną księgę w skórzanej oprawie, którą ufundowali kibice ze Stowarzyszenia Cracovia OldSchool.
Byli więc kolekcjonerzy, którzy wyszperali cenne pamiątki oraz grono zagorzałych fanów. Była to więc okazja na spotkanie z historią Cracovii, która za dwa dni będzie obchodzić 117-lecie istnienia. Można było sporo dowiedzieć się o historii klubu, którego dziedzictwo jest bardzo bogate.
"Makino" na zlocie
Imprezę uświetnił Aleksander "Makino" Kobyliński, krakowski bard, autor hymnu Cracovii, jej zagorzały fan.
Zlot zorganizowała MKS Cracovia, ale nie byłby on możliwy bez niezwykłego zaangażowania kibiców i kolekcjonerów. To dzięki nim można było podziwiać te unikalne przedmioty.