Będą Drogi Krzyżowe, które można pokonać spacerkiem nie czując fizycznego zmęczenia. Ale będą też i takie, których to zmęczenie jest nieodłącznym elementem.
Taką jest na pewno Ekstremalna Droga Krzyżowa i to bez względu na to, którą z jej tras wybierzemy. Ks. Zdzisław Balon, proboszcz myślenickiej parafii tłumaczy jej niezwykłą popularność tym, że ci którzy wierzą, szukają czegoś głębszego. - Idąc na taką nocną drogę, człowiek jest sam na sam z Panem Bogiem przez dobrych kilka godzin i daje z siebie wszystko - mówi i dodaje: - Wchodząc w tajemnicę krzyża Chrystusowego wchodzi też we własne problemy.
Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się już jutro, w piątek o godz. 21 mszą świętą w sanktuarium Narodzenia NMP. Po jej zakończeniu uczestnicy wyruszą na trasy. Zmęczyć się będzie też można na Drodze Krzyżowej biegiem. Jej pomysłodawca Dominik Szczurek organizuje ją już po raz drugi z myślą o tych, którzy tak jak on kochają biegać. W 34-kilometorwą trasę z Myślenic do Kalwarii Zebrzydowskiej planują wyruszyć za tydzień w piątek o godz. 19 (z górnego parkingu przy basenie). Po drodze, co kilka kilometrów zatrzymają się, aby wysłuchać nagranych rozważań. Kto zechce, będzie mógł wrócić biegiem, ale będzie też alternatywa w postaci busa (przejazd 10 zł).
Kto woli siedzieć, może się wybrać już w tę sobotę na Sceniczną Drogę Krzyżową, którą w filii Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Skomielnej Czarnej przygotowuje młodzież. Początek o godz. 20.
To od młodych i do młodych adresowana jest jutrzejsza Droga Krzyżowa w Wiśniowej, podczas której zostaną odczytane rozważania napisane przez zmarłą w ubiegłym roku po długiej chorobie Bożenę Szczepaniec, uczestniczkę Warsztatów Terapii Zajęciowej. Myślą przewodnią tej Drogi Krzyżowej będzie pytanie: „Dlaczego cierpienie?”
POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
„Ta atmosfera nie sprzyja spokojnemu podejściu do egzaminów”. W trzecim dniu strajku, gimnazjaliści rozpoczęli egzaminy
Źródło: TVN24/x-news
