https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Do Krzeszowic sprowadzają żywność całymi tirami. To dary dla potrzebujących

Barbara Ciryt
W rozładunku żywności członkom Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej pomogli druhowie z OSP Krzeszowice
W rozładunku żywności członkom Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej pomogli druhowie z OSP Krzeszowice Fot. Archiwum IZPM w Krzeszowicach
Do gminy dotarło prawie 6 ton produktów spożywczych, które zostaną podzielone na paczki i rozdane za darmo potrzebującym mieszkańcom. To wsparcie pochodzi z Banku Żywności.

Żywnością, którą przywieziono do Krzeszowic zostanie obdarowanych kilkaset osób. - Dotarło do nas 5,7 tony produktów spożywczych. Magazyn, na kilkudniowe przechowanie żywności, kolejny raz udostępniła nam firma Polan. A w rozładowaniu pomogli strażacy z OSP Krzeszowice z komendantem Stanisławem Mirkiem - mówi Teresa Piekara, prezes Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej.

To jej zespół od wiosny 2017 roku organizuje akcje wsparcia dla wielodzietnych rodzin, ludzi mniej zamożnych, samotnych i niepełnosprawnych.

Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej działa w Krzeszowicach ponad 25 lat. Organizuje zbiórki pieniędzy, wspiera osoby ubogie w opłacaniu czynszu za mieszkania i zakupie opału na zimę, dla dzieci organizuje wypoczynek wakacyjny, a dla seniorów spotkania integracyjne. IZPM nawiązał współpracę z Bankiem Żywności. Pomoc unijną sprowadził kilka razy. Łącznie to dziesiątki ton żywności.

Członkowie zespołu niestrudzenie działają na rzecz osób potrzebujących. Starszym członkom zespołu pomagają nie tylko strażacy, ale także uczniowie wolontariusze z Krzeszowic, którzy służą podczas rozdzielania żywności na paczki i wydawania ich podopiecznym IZPM.

- Produktami spożywczymi obdarujemy 384 osoby z prawie 200 rodzin. Każda z tych osób dostanie paczkę ważącą ponad 15 kilogramów - wylicza Teresa Piekara.

To wsparcie jest organizowane na wielką skalę. W paczkach są: konserwy rybne i mięsne olej, ryż, powidła, kasze, makarony i wiele innych rzeczy. Wydawanie paczek zaplanowano na 29, 30 i 31 stycznia.

Pomoc żywnościowa przysługuje osobom, których dochód nie przekracza 1056 zł na członka rodziny, a w przypadku osób samotnych 1402 zł na miesiąc. Każda osoba, która spełnia te wymogi może starać się o tę żywność. Należy zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który prowadzi weryfikację osób potrzebujących wsparcia.

- Jako Zespół podjęliśmy wyzwanie i chcemy sprowadzić żywność dla każdej osoby potrzebującej i spełniającej kryterium dochodowe. Apeluję do mieszkańców, żeby nie odrzucali wyciągniętej do nich pomocnej dłoni. Każdy kto spełnia wymogi powinien - bez wstydu - skorzystać z tej pomocy - zaznacza pani prezes.

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
M
Hmmm 5 ton i całymi tirami ile tych tirów było, że tylko 5 ton przywieźli. ..
e
eświrek
Dziś na zajęcie się sprawami w sieciach społecznościowych potrzeba coraz więcej czasu. A nadchodzą jeszcze nowsze technologie komórkowe, niedługo już 5G, jak zapowiada nasz nowoczesny premier. To kiedy orać, siać i zbierać? Chyba że się nie ma smartfona czy innego internetowego smoka, to dla zabicia czasu na działkę. Wnet to nie będzie nawet czasu na chodzenie do sklepu i zaopatrzenie domu będzie zamawiać sama inteligentna internetowa lodówka czy szafa, bo takie ma być to 5G. A działkowicze, jeśli nie zostaną e-działkowiczami piątej generacji, zostaną z tyłu za cywilizacją, ze swoimi zdrowymi jarzynami. O e-krowach się na razie nie słyszy, chyba że zaskoczy jaki start-up.
D
Dzialkowicz
Rosnie kolejne pokolenie nauczone nierobstwa. ogladajace nieobsiane i porosle dzka zielenia pola uprawne.W woli filipowskiej sa 2 krowy. Po co uprawiac jarzyny jak mozna je kupic w wiejskim markecie.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska