Do Limanowej dotarła akcja „Kubusiowe Szpitale”. Oddział...

  Do Limanowej dotarła akcja „Kubusiowe Szpitale”. Oddział pediatryczny w nowej odsłonie [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Alicja Fałek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Do Limanowej dotarła akcja „Kubusiowe Szpitale”. Oddział pediatryczny w nowej odsłonie [ZDJĘCIA]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Materiały prasowe

  Oddział Pediatryczny Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego zmienił się w przyjazną dzieciom krainę. Wszystko za sprawą malunków, jakie zdobią ściany korytarzy i sal. Pomieszczenia zostały pomalowane w ramach projektu artystycznego „Kubusiowe Szpitale”.
  Zobacz galerię
  Kubuś od ponad 10 lat odmienia szpitalne oddziały, po to, żeby mali pacjenci czuli się w nich dużo lepiej. Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej jest 50. w Polsce, który może pochwalić się malunkami na ścianach. Widać na nich postać Kubusia, który bawi się, jeździ na deskorolce i cieszy ze słonecznego dnia wśród zieleni, kwiatów i owadów. Autorem koncepcji jest Maciej Kot, ceniony malarz, specjalizujący się w aranżowaniu przestrzeni przeznaczonych dla dzieci.


  - Bardzo się cieszymy, że to właśnie w szpitalu w Limanowej powstał 50. projekt Kubusiowych Szpitali. Teraz bajecznie kolorowy Oddział Chorób Dzieci robi wrażenie, a uśmiechy na twarzach najmłodszych to najwymowniejszy komentarz dla całej akcji Kubusia - mówi Marcin Radzięta, dyrektor szpitala w Limanowej.

  Podczas uroczystego otwarcia oddziału po metamorfozie na ścianie tuż przy wejściu na oddział pediatryczny przymocowano tabliczkę upamiętniającą otwarcie 50. oddziału „Kubusiowych Szpitali”.

  - Akcję rozpoczęliśmy ponad 10 lat temu, kiedy pomalowaliśmy pięć dziecięcych oddziałów w szpitalach na terenach powiatów, w których znajdują się zakłady produkcyjne firmy Maspex. Ponieważ została świetnie przyjęta, zdecydowaliśmy się ją kontynuować, a zasięgiem objąć także inne miasta – wyjaśnia Dariusz Czech, wiceprezes Zarządu Tymbark i przedstawiciel marki Kubuś. - Mamy nadzieję, że wesołe, przytulne sale będą poprawiać nastrój małym pacjentom limanowskiego szpitala przez wiele lat.

  Maciej Kot, autor koncepcji podkreśla, że do stworzenia malunków wykorzystano hipoalergiczne i bezzapachowe farby. Dzięki temu nie tylko finalne efekty prac, ale także cały proces ich tworzenia jest przyjazny dzieciom.

  - Malując szpitalne wnętrza oddziałów dziecięcych stosuję się do zasad psychologii barw, zmieniając je w krainy baśni, by pobyt w szpitalach był przyjemniejszy i radośniejszy dla małych pacjentów. Wierzę, że w Szpitalu w Limanowej też tak właśnie będzie - dodaje Maciej Kot.

  Podczas otwarcia oddziału, dzieci na nim przebywające odwiedził Kubuś, który rozdawał im upominki.

  ZOBACZ KONIECZNIE:  WIDEO: Magnes. Kultura Gazura

  Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Gazety Krakowskiej

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Gazety Krakowskiej

  Szukamy maluchów na okładkę

  Szukamy maluchów na okładkę "Gazety Krakowskiej" [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

  SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych!

  SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych!

  Od królowej przedmieścia do globalnego koncernu

  Od królowej przedmieścia do globalnego koncernu