Do Limanowej dotarła akcja „Kubusiowe Szpitale”. Oddział...

  Do Limanowej dotarła akcja „Kubusiowe Szpitale”. Oddział pediatryczny w nowej odsłonie [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Alicja Fałek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Do Limanowej dotarła akcja „Kubusiowe Szpitale”. Oddział pediatryczny w nowej odsłonie [ZDJĘCIA]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Materiały prasowe

  Oddział Pediatryczny Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego zmienił się w przyjazną dzieciom krainę. Wszystko za sprawą malunków, jakie zdobią ściany korytarzy i sal. Pomieszczenia zostały pomalowane w ramach projektu artystycznego „Kubusiowe Szpitale”.
  Zobacz galerię
  Kubuś od ponad 10 lat odmienia szpitalne oddziały, po to, żeby mali pacjenci czuli się w nich dużo lepiej. Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej jest 50. w Polsce, który może pochwalić się malunkami na ścianach. Widać na nich postać Kubusia, który bawi się, jeździ na deskorolce i cieszy ze słonecznego dnia wśród zieleni, kwiatów i owadów. Autorem koncepcji jest Maciej Kot, ceniony malarz, specjalizujący się w aranżowaniu przestrzeni przeznaczonych dla dzieci.

  - Bardzo się cieszymy, że to właśnie w szpitalu w Limanowej powstał 50.
  projekt Kubusiowych Szpitali. Teraz bajecznie kolorowy Oddział Chorób Dzieci robi wrażenie, a uśmiechy na twarzach najmłodszych to najwymowniejszy komentarz dla całej akcji Kubusia - mówi Marcin Radzięta, dyrektor szpitala w Limanowej.

  Podczas uroczystego otwarcia oddziału po metamorfozie na ścianie tuż przy wejściu na oddział pediatryczny przymocowano tabliczkę upamiętniającą otwarcie 50. oddziału „Kubusiowych Szpitali”.

  - Akcję rozpoczęliśmy ponad 10 lat temu, kiedy pomalowaliśmy pięć dziecięcych oddziałów w szpitalach na terenach powiatów, w których znajdują się zakłady produkcyjne firmy Maspex. Ponieważ została świetnie przyjęta, zdecydowaliśmy się ją kontynuować, a zasięgiem objąć także inne miasta – wyjaśnia Dariusz Czech, wiceprezes Zarządu Tymbark i przedstawiciel marki Kubuś. - Mamy nadzieję, że wesołe, przytulne sale będą poprawiać nastrój małym pacjentom limanowskiego szpitala przez wiele lat.

  Maciej Kot, autor koncepcji podkreśla, że do stworzenia malunków wykorzystano hipoalergiczne i bezzapachowe farby. Dzięki temu nie tylko finalne efekty prac, ale także cały proces ich tworzenia jest przyjazny dzieciom.

  - Malując szpitalne wnętrza oddziałów dziecięcych stosuję się do zasad psychologii barw, zmieniając je w krainy baśni, by pobyt w szpitalach był przyjemniejszy i radośniejszy dla małych pacjentów. Wierzę, że w Szpitalu w Limanowej też tak właśnie będzie - dodaje Maciej Kot.

  Podczas otwarcia oddziału, dzieci na nim przebywające odwiedził Kubuś, który rozdawał im upominki.

  ZOBACZ KONIECZNIE:  WIDEO: Magnes. Kultura Gazura

  Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU w Małopolsce

  Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU w Małopolsce

  Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

  Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Świat może istnieć bez tytoniowego dymu!

  Świat może istnieć bez tytoniowego dymu!