https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Do Wadowic przyjedzie Planetobus. Mobilne planetarium z Centrum Nauki Kopernik przez dwa dni będzie gościło w Wadowickim Centrum Kultury

Bogusław Kwiecień
Planetobus z Centrum Nauki Kopernik przyjedzie do Wadowic
Planetobus z Centrum Nauki Kopernik przyjedzie do Wadowic Agata Steifer / Centrum Nauki Kopernik
Planetobus z Centrum Nauki Kopernik przyjedzie do Wadowic. Mobilne planetarium będzie przez dwa dni, 4-5 października gościło w Wadowickim Centrum Kultury na zaproszenie Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Wadowic i okolic

Przez dwa dni mieszkańcy Wadowic i okolic, którzy odwiedzą WCK będą mogli wziąć udział w bezpłatnych pokazach planetarium. W odkrywaniu tajników kosmosu pomogą interaktywne eksponaty oraz możliwość zadawania pytań i eksperymentowania z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik.

Zajęcia z udziałem mobilnego planetarium są częścią programu Nauka dla Ciebie - wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik oraz Ministra Nauki. Wiedza i zabawa zapewnione.

Planetobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilnym planetarium na pokładzie przemierza Polskę wszerz i wzdłuż, by spotkać się z dziećmi i młodzieżą. Ekipa Planetobusu przekonuje, że astronomem może zostać każdy, bo astronomia to fascynująca i łatwo dostępna dziedzina nauki.

Wszyscy uczestniczący w nieodpłatnych pokazach mobilnego planetarium będą mogli skorzystać z cyfrowej broszury „Poradnik młodego naukowca - Planetobus”.

Mobilne planetarium, podróżujące Planetobusem, to duży namiot z dachem w kształcie kopuły o średnicy 7 metrów. W środku zmieści się ok. 30 osób. Na półokrągłym „suficie” widzowie oglądają pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik.

W jasny dzień zobaczą niebo pełne gwiazd i poznają najciekawsze konstelacje widoczne aktualnie na jesiennym niebie. Będą to między innymi gwiazdozbiory Andromedy, Pegaza i Ketosa (Wieloryba), dodatkowo także tak zwane obiekty głębokiego nieba jak: galaktyka Andromedy oraz galaktyka spiralna M77.

Przy tej okazji w wadowickiej Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności będzie okazja do poznania i zrozumienia zjawisk rządzącym światem nauki i przyrody.

Część Strefy zwana Majsternią pomoże odkryć w sobie konstruktora. Do Strefy SOWA zostały przeniesione najlepsze doświadczenia wystawiennicze Centrum Nauki Kopernik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska