FLESZ - Czy czeka nas największa susza od 100 lat?
– W kuchni, salonie, sypialni, w pracowni i domu rodziców. W ogródku, na działce, na ganku, w piwnicy - ale zawsze w miejscach dobrze odizolowanych – zagrać można wszędzie. W czasie pandemii sale koncertowe przenoszą się do prywatnych mieszkań, a dzięki Dwójce do miejsc, w których są Państwo – nasi Słuchacze. Zapraszamy na cykl koncertów zaprzyjaźnionych z Dwójką artystów – mówi Jacek Hawryluk, zastępca dyrektora Programu 2 Polskiego Radia.
Trzydziestominutowe występy będą nie tylko świadectwem czasów, w których przyszło nam żyć, ale i dowodem na nierozerwalną więź łączącą Twórców ze Słuchaczami. Okoliczności tylko ją wzmacniają. Koncerty wprawdzie bez burzy braw i owacji na stojąco, ale za to niezwykle bliskie, intymne, spontaniczne.
Na początek, w ramach akcji „Domówka z Dwójką”, wystąpią: Maja Kleszcz i Wojtek Krzak (18 kwietnia), Jakub Józef Orliński i Aleksander Dębicz (25 kwietnia), Paweł Szamburski (2 maja), Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińska-Pękala (9 maja). Specjalne programy już przygotowują: Marcin Zdunik, Marek Bracha, Paweł Romańczuk (Małe Instrumenty) oraz Jerzy Rogiewicz i Adam Sztaba.
– Lista jest długa, choć tak zupełnie szczerze, wolelibyśmy by zbyt długa nie była. Wprawdzie doceniamy i korzystamy z zalet wirtualnego świata, do którego zostaliśmy przymusowo wepchnięci, niemniej nie możemy się już doczekać bezpośrednich spotkań i z Artystami, i z Państwem – naszymi Słuchaczami – dodaje Małgorzata Małaszko, dyrektor Programu 2 Polskiego Radia.
Zanim jednak to nastąpi, dziennikarze Dwójki i artyści zapraszają na „Domówki z Dwójką”. I – jak to na domówkach – będzie kolorowo: piosenki i Chopin, jazz i Vivaldi, dawne i nowe przeboje, a dozwolone są wszelkie instrumenty dostępne pod ręką.
W każdą sobotę o godz. 19. Na antenie, stronie internetowej i Facebooku stacji.
- Gdzie jest koronawirus w Polsce i na świecie? Zobacz mapy
- Koronawirus w Polsce. Gdzie stwierdzono zachorowania?
- Jak przeżyć domową kwarantannę, żeby nie zwariować? [MEMY]
- Tego Krakowa już nie ma. Zobacz prawdziwe skarby [ZDJĘCIA]
- Tu wiedzą, jak się "polewa". Wsie z alkoholem w nazwie
- A może zamieszkać na wsi? Wystarczy niespełna 100 tys. zł!
