Drużyna Błaszczykowskiego i Piszczka znów zawiodła

Borussia Dortmund przegrała na boisku Borussii Moenchengladbach 1:3 (0:2) w spotkaniu 28. kolejki Bundesligi.

Była to już druga z rzędu i trzynasta w ogóle w tym sezonie ligowym porażka drużyny Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka, co dla aktualnego wicemistrza Niemiec jest kompromitującym wynikiem.

Borussia po raz trzeci w tym sezonie straciła gola w już pierwszej minucie meczu. Jego autorem był Oscar Wendt. Jeszcze przed przerwą, w 32 minucie, rezultat podwyższył Raffael. W 67 minucie kolejnego gola dla gospodarzy uzyskał Havard Nordtveit. Rezultat spotkania ustalił w 77 minucie Ilkay Guendogan.

Jakub Błaszczykowski grał przez cały mecz. W kadrze meczowej Borussii Dortmund po raz kolejny natomiast zabrakło Łukasza Piszczka, który nie jest jeszcze w pełni sił i formy po kontuzji stawu skokowego.

Materiał oryginalny: Drużyna Błaszczykowskiego i Piszczka znów zawiodła - Dziennik Polski