Drużyna Szczęsnego w półfinale Pucharu Anglii

W czwartym meczu ćwierćfinałowym o Puchar Anglii Manchester United przegrał na własnym boisku z Arsenalem Londyn 1:2 (1:1). Bramki: Wayne Rooney 29 – Nacho Monreal 25, Danny Welbeck 62.

W bramce „Kanonierów” stał Wojciech Szczęsny, którego menedżer Arsene Wenger wystawia w meczach tych rozgrywek. Jego drużyna odniosła niepodziewane zwycięstwo na Old Trafford.

Goście objęli prowadzenie po ładnej akcji Alexa Oxlade-Chamberlaina i strzale Monreala. Gospodarze szybko wyrównali. Angel Di Maria zagrał do Rooneya, a ten głową z bliska pokonał Szczęsnego.

Jeszcze przed przerwą „Czerwone Diabły” mogły zdobyć drugiego gola, ale uderzenie Di Marii z ostrego kąta sparował nasz golkiper.

Po przerwie fatalny błąd popełnił Antonio Valencia, którego podanie do Davida De Gei przechwycił Welbeck i trafił do siatki. Potem okazję miał MU, ale nie wykorzystał jej Chris Smalling.

Gospodarze od 77 minuty grali bez Di Marii, który otrzymał dwie żółte kartki: najpierw za symulowanie, a potem za odepchnięcie arbitra, w efekcie czego został usunięty z boiska.

Materiał oryginalny: Drużyna Szczęsnego w półfinale Pucharu Anglii - Dziennik Polski