Dwoje artystów pod jednym dachem, czyli koniec świata co...

  Dwoje artystów pod jednym dachem, czyli koniec świata co pięć minut

  Barbara Sobańska

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Sztuka to ich pasja. Łączą ją z życiem rodzinnym, co wymaga wielu różnych wygibasów. Ale dają radę. Do dwojga małych dzieci zatrudniają trzy opiekunki. On zajmuje się logistyką zawodową, a ona domową. Gdy próbują się zamienić, ten misternie zbudowany świat zaczyna chwiać się niebezpiecznie.

  Robert Lubera


  Muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent, gra m.in. w zespołach Sagittarius, The End, Robert Gawliński, Nie-bo, pisze muzykę filmową

  Poznaliśmy się w toalecie. Dwa dni po śmierci mojego ojca. Byłem dość mocno odrealniony. Grałem z Arturem Gadowskim koncert, który w Końskich organizowała Kaśka Gaertner. Występowała również Marta. Na zapleczu sceny, w domu kultury, była toaleta. Nie wiadomo, czy męska czy damska, a że chcieliśmy z niej oboje skorzystać, to właśnie był temat naszej pierwszej rozmowy.

  Potem wracaliśmy razem do domu moim samochodem i okazało się, że mieszkamy dwie przecznice od siebie. Była pełnia i tak jasna noc, że nawet na chwilę wyłączyłem światła. Gdy wjeżdżaliśmy do Krakowa trwał pokaz sztucznych ogni. Powiedziałem, że to dla niej załatwiłem. I tak do dziś wszystko dla niej załatwiam. Ale zakochałem się dopiero wtedy, gdy ujrzałem ją w spektaklu, na który mnie zaprosiła.

  Spotkaliśmy się i poznali jako doświadczeni ludzie z pewnym dorobkiem zawodowym. Nasze życie jest skomplikowane i trudne, rozłąki bywają długie, ale oboje to rozumiemy i akceptujemy. Łączymy życie zawodowe i rodzinne, co jest przyczyną nieustannych spięć.

  Kłócimy się często, a raczej sprzeczamy, ale nigdy nie mamy cichych dni. Przeproś mnie! Odwołaj to! - mówimy sobie i wszystko wraca do normy. To burzliwe, ale krótkie spięcia. Najwięcej jest ich wtedy, gdy jesteśmy w akcie twórczym. Kiedy przygotowuję nową płytę, a Marta jest przed premierą, głowy mamy zajęte czymś innym, a problemów ziemskich, domowych jest ciągle tyle samo. Wtedy napięcie rośnie i sprzeczek jest dużo. Gdy jesteśmy z dziećmi w domu na wsi, nigdy się nie kłócimy.

  Marta to perfekcjonistka. U niej wszystko musi grać. Kiedyś wracaliśmy z koncertu z Wiednia i siedząc w pustawym pociągu, czekaliśmy na odjazd. Martę nurtowało, dlaczego na jednym wagonie jest napisane Ostrawa, na innym Cieszyn. W końcu uznała, że siedzimy w złym. Mieliśmy tyle tobołków, że aby zmienić wagon, musiałem wyjść na peron. I wtedy pociąg ruszył. Ja miałem bilety, Marta paszporty. Wpierw chciała za mną skoczyć z okna, bo z niej to trochę duże dziecko, a potem pociągnęła za hamulec bezpieczeństwa. Zatrzymała dla mnie pociąg relacji Wiedeń - Kraków.

  Wszystkie sprawy załatwiamy od razu, niczego nie odkładamy. Mamy bardzo podobne, żywiołowe temperamenty. Dobrze się dogadujemy, dajemy radę, choć gdyby ktoś spojrzał z boku, mógłby mieć wątpliwości. Znajomi, gdy widzą nas w kłótni, to uciekają, bo się boją. Myślą, że to koniec świata. A tak nie jest. Jesteśmy razem 10 lat, a przeżyliśmy je tak intensywnie, że innym zajęłoby to z 60.
  « 2

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lubię

  Fanka (gość)

  Lubię Panią Martę, jak śpiewa i gra.
  Jest w tym prawdziwa. No i ma talent komediowy.Dla mnie jest wielka.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo