Hasło kiermaszu: „Szukam słowa”, nawiązuje do debiutanckiego wiersza krakowskiej noblistki - Wisławy Szymborskiej
W Krakowskim Kiermaszu Książek biorą udział członkowie Stowarzyszenia Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich.
Antykwariat aukcyjny, pracownia introligatorska i wydawnictwo w jednym, czyli Suszek Books prezentuje rzadkie wydania literatury pięknej, albumy, klasykę literatury dziecięcej i młodzieżowej, książki z zakresu nauk humanistycznych, sztuki, rzemiosła, teatru czy architektury.
Nie brakuje również anglojęzycznych słowników, książek z dziedziny biznesu, pozycji poświęconych historii, literaturze czy designowi, które można znaleźć na stoisku księgarni American Bookstore.
Antykwariaty 451 stopni i Erudyta prezentują wyselekcjonowane, rzadko spotykane tytuły literatury pięknej polskiej i zagranicznej, w tym bogatą kolekcję bajek i komiksów zaprojektowanych i ilustrowanych przez wybitnych polskich grafików i rysowników.
Pierwsze wydania, książki przedwojenne, monografie czy publikacje tematyczne poświęcone np. ziołolecznictwu – to specjalność bukinisty Grzegorza Łabudy.
Z kolei na stoisku Roberta Gardasa można znaleźć biografie i pamiętniki, publikacje filmowe, teatralne, etnograficzne oraz wydawnictwa poświęcone dziedzictwu i historii Krakowa.
Ministerstwo Starych Książek prezentuje przekrój swoich zbiorów: od literatury popularnej, przez klasykę, aż po albumy i opracowania naukowe.
Na stoisku antykwariatu Świat w tunelu każdy znajdzie coś dla siebie, nie tylko książki z najróżniejszych kategorii, ale i płyty winylowe, stare gazety czy kasety.
Szafa Pełna Książek przedstawia bardzo szeroki wybór literatury autorów polskich i zagranicznych – powieści obyczajowych, kryminalnych, fantasy i science fiction. Czytelnicy znajdą tutaj także bogatą ofertę książek dla dzieci i młodzieży oraz poradników i wydawnictw albumowych.
Budowa Krakowskiego Centrum Muzyki w Cichym Kąciku. Na dalsz...
Krakowski Kiermasz Książki organizowany jest od 2016 roku. Popularyzuje czytelnictwo wśród dużych i małych odbiorców oraz przypomina o bogatych tradycjach antykwarycznych pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich prz współpracy z Gminą Miejską Kraków i KBF - operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.
Polacy czytają więcej
