FLESZ - Paszporty szczepień w UE już w czerwcu?
Wśród ulic wskazanych do remontu jest al. gen. Jana Skrzyneckiego. "Ulica usytuowana 2 km o Wawelu a jej stan sugeruje kraj trzeciego świata, cała długość ulicy połatana, nierówna i z kraterami na całe koło, z niewyraźnym oznakowaniem poziomym, bez wydzielonych pasów ruchu, a to wszystko oczywiście w strefie płatnego parkowania ustanowionej w lipcu zeszłego roku. Kraków w całej okazałości. Podobnie zresztą ul. Rydlówka, bez chodnika po jednej stronie drogi, w centrum miasta" - pisze jeden z czytelników.
Najbardziej dziurawe drogi Krakowa. Wiele ulic po zimie wyma...
Kolejna ulica wskazana przez naszych Czytelników, to odnoga al. Jana Pawła II, na południe w stronę ul. Śliwkowej, za rondem Czyżyńskim. "Uliczka pozornie sprawia wrażenie małej, wewnętrznej dróżki (stąd może jej "zapomnienie" przez władze), w praktyce jest ona jednak używana codziennie przez setki kierowców, między innymi pracowników Philip Morris (jedna z dwóch bram wjazdowych) i innych zakładów w pobliżu, klientów stacji benzynowej i restauracji, a także mieszkańców pobliskich bloków, dla których jest ona (od momentu remontu ronda) główną drogą umożliwiającą włączenie się do ruchu w mieście. Była ona zgłaszana zarówno do programu Nowa Huta Dziś (edycja z 2020: bez rezultatu, edycja z 2021 jeszcze czeka na ogłoszenie decyzji), jak i indywidualnie do ZDMK jako wymagająca pilnego remontu" - informuje nas Czytelnik.
Kolejna ulica to ulica Gustawa Pokrzywki, łącząca Osiedla Albertyńskie i Niepodległości oraz Plac Targowy TOMEX. "Jej stan jest dramatyczny, natomiast nie ma skutecznego lobby przeprowadzenia odpowiedniego remontu, skutkiem czego w roku na rok jest coraz gorzej" - informuje nas Czytelnik.
Urzędnicy ruszają z pozimowymi remontami dróg
Zarząd Dróg Miasta Krakowa ruszył z pozimowymi remontami i porządkowaniem otoczenia dróg. W miasto wyjechały ekipy z ciężkim sprzętem do miejscowego łatania pozimowych spękań i dziur w asfalcie. W lutym i marcu zostanie na ten cel wydane 8 mln zł. Dziur jest sporo, co widać m.in. na naszych zdjęciach. Cały czasz zachęcamy też naszych Czytelników do przysyłania zdjęć i wskazywania, które ulice wymagają łatania. Ich listę przesyłamy również urzędnikom.
Urzędnicy informują, że w styczniu i lutym zabezpieczono ubytki w drogach oraz wykonano już naprawy na wielu ulicach, m.in.: al. Solidarności, ul. Kocmyrzowskiej, Klasztornej, al. Róż, al. Przyjaźni, ul. Giedroycia, Zakopiańskiej, Sołtysowskiej, Ciepłowniczej, Nowohuckiej, Jana Pawła II, Bora Komorowskiego, Stella Sawickiego, Lublańskiej, Pilotów, Dobrego Pasterza, Powstańców, Jancarza, al. Słowackiego (od ulicy Łobzowskiej do Królewskiej - odcinkami wraz z podbudową), Łokietka, Radzikowskiego, Weissa, Opolskiej, Czarnowiejskiej, Skotnickiej, Bunscha, Kobierzyńskiej, Tynieckiej.
Dziury do weryfikacji. Które ulice trzeba załatać?
Z końcem kwietnia rozpoczną się remonty tzw. metodą nakładkową. W tym wypadku zdzierany jest asfalt na całej długości jezdni i układany nowy. W tym roku takie prace zostaną przeprowadzone m.in. na ulicach: al. Słowackiego, ul. Balickiej, Radzikowskiego, Chocimskiej, Węgierskiej, Łokietka, Leopolda Staffa, Podmokłej, Budziszyńskiej, Sawiczewskich, Facimiech, Architektów, Miechowskiej, Podmokłej, św. Benedykta.
Zachęcamy także naszych Czytelników do wskazywania kolejnych ulic z dziurami, które wymagają naprawy. Zdjęcia i informacje można przysyłać na adresy mailowe: [email protected] lub [email protected].
- Te znaki nigdy nie wybaczają. Są pamiętliwe i mogą myśleć o zemście bardzo długo
- Najciekawsze domy do kupienia w Małopolsce do 200 tys. zł. Duże metraże i niska cena
- Ile zarabia kasjer, a ile sprzedawca? Oto zestawienie płac w 18 znanych zawodach
- Najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych w Krakowie
- Kraków. Tu budują piramidy ze śmieci. A co z recyklingiem w mieście?
