To on zaprojektował szatę graficzną dzwonu, a teraz zajmuje się jego cyzelowaniem. Dzięki tej pracy dzwon nabierze prawdziwego blasku.
Przypomnijmy, że oprócz postaci św. Józefa na dzwonie umieszczono elementy historyczne, m.in. herb Krakowa, herb metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, herb fundatora pierwszej świątyni mariackiej – biskupa krakowskiego Iwona Odrowąża i pieczęć archiprezbitera kościoła Mariackiego.
Trwają też obecnie prace nad profilowaniem serca dzwonu.
W przyszłym tygodniu dzwon trafi na Śląsk. W firmie Rduch Bells & Clocks w Czernicy koło Rybnika zamontowane zostanie serce oraz stojak.
Do Krakowa dzwon zostanie przewieziony 10 sierpnia. 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia NMP, w dzień odpustu parafialnego, o godz. 18.30 nastąpi chrzest dzwonu - jego poświęcenie i oficjalne nadanie imienia „Józef z Nazaretu”. Ceremonię poprowadzi w kościele Mariackim abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.
Dzwon będzie można podziwiać przez kolejne 2-3 miesiące w jednej z kaplic. gdzie zostanie wyeksponowany. Natomiast w listopadzie lub grudniu zostanie zawieszony na dzwonnicy, a w noc sylwestrową, z 31 grudnia na 1 stycznia 2020 r. jego głos obwieści obchody jubileuszowego roku 700-lecia konsekracji Bazyliki Mariackiej.
Nie będzie to pierwszy dzwon z pracowni Jana Felczyńskiego w Krakowie. To w niej powstał też dzwon Jan Paweł II, który zawisł w w Wieży Srebrnych Dzwonów katedry wawelskiej.
WIDEO: Dzieci mówią jak jest
- Pol'and'Rock Festival tuż-tuż. A tak wyglądały kiedyś Przystanki Woodstock!
- Tak wyglądał Kraków u schyłku II wojny światowej [GALERIA]
- Tak wyglądają porodówki w naszych szpitalach. Zobacz zdjęcia
- Nie jedz tego! Te produkty zostały wycofane przez GIS
- Jak odpoczywają piłkarze Wisły? [PRYWATNE ZDJĘCIA]
- Jak Trasa Łagiewnicka zmieni Kraków? Zobacz jej wizualizacje
