EGZAMIN GIMNAZJALNY ANGIELSKI podstawowy: mamy ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA, ARKUSZE

red
EGZAMIN GIMNAZJALNY ANGIELSKI podstawowy: mamy ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA, ARKUSZE
Egzamin gimnazjalny 2016: ANGIELSKI podstawowy - mamy odpowiedzi! Jakie były pytania? Czy zadania były łatwe czy trudne? Sprawdźcie. EGZAMIN GIMNAZJALNY ANGIELSKI podstawowy - ARKUSZE CKE, ZADANIA, ODPOWIEDZI

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016: ANGIELSKI podstawowy: "było łatwe" PYTANIA + ODPOWIEDZI + ARKUSZE
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. ANGIELSKI podstawowy PYTANIA + ODPOWIEDZI z angielskiego + ARKUSZE

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016. JĘZYK ANGIELSKI: co było na teście? ARKUSZ, ODPOWIEDZI, PYTANIA
Jakie były tematy? Większość gimnazjalistów twierdzi, że egzamin gimnazjalny z języka angielskiego był łatwy: "skończyłem pisać angielski, jakie to było proste", "jestem po angielskim, było łatwe", "Angielski poszedł mi bardzo dobrze", "Szkoda, że historia nie była tak prosta jak angielski podstawa" - czytamy na Twitterze. Kiedy pojawią się arkusze i odpowiedzi? Ok. godz. 12 opublikujemy na naszej stronie arkusz egzaminacyjny z angielskiego na poziomie podstawowym.

Poniżej publikujemy przykładowe zadania, które pojawiły się na teście

Zadanie 1.
Usłyszysz dwukrotnie pięć tekstów. Na podstawie informacji zawartych w nagraniu w zadaniach 1.1.-1.5. z podanych odpowiedzi wybierz właściwą. Zakreśl Literę A, B albo C

Zadanie 2.
Usłyszysz dwukrotnie rozmowę na temat planów na weekend. Na podstawie informacji zawartych w nagraniu dopasuj do każdej osoby (2.1. - 2.4.)czynność, którą ta osoba będzie wykonywać w weekend (A-E). Wpisz odpowiednią literę w każdą kratkę. Uwaga! Jedna czynność została podana dodatkowo i nie pasuje do żadnej z osób.

Zadanie 3,
Usłyszysz dwukrotnie komunikat. Zdecyduj, które ze zdań 3.1.-3.3.są zgodne z treścią nagrania (P-prawda), a które nie (F-fałsz). Zakreśl literę P albo F.

Zadanie 4.
Usłyszysz dwukrotnie cztery wypowiedzi (4.1.-4.4.). do każdej z nich dobierz właściwą reakcję (A-E). Wpisz rozwiązanie do tabeli. Uwaga! Jedna reakcja została podana dodatkowo i nie pasuje do żadnej wypowiedzi.

A. Thanks, I'll try.
B. Better than I did.
C. Sure, help yourself.
D. It was my pleasuer.
E. No, my mum helped me.

Zadanie 5.
Uzupełnij poniższe minidialogi, wybierając spośród podanych odpowiedzi brakującą wypowiedź jednej z osób. Zakreśl literę A, B albo C.

5.1. X:I have to clean up the house. Will you help me?
Y: ___________________________
A. I don't know why you help me.
B. Sure, what do you want me to do?
C. Excuse me, do ypu want to help me?

5.2. X:_______________________
Y: Well, I prefer to learn at home.
A. Do you like to study in the library?
B. When did you learn about this hous?
C. Could you tell me where my book is?

5.3. X: So what are you going to do now?
Y: __________________________
A. Not at all.
B. I have no idea.
C. Not today, thank you.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016 - ARKUSZE, ODPOWIEDZI
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016 - JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY - PYTANIA, ZADANIA, ODPOWIEDZI, TRANSKRYPCJA
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016 - JĘZYK ANGIELSKI - POZIOM ROZSZERZONY - PYTANIA, ZADANIA, ODPOWIEDZI, TRANSKRYPCJA
(linki będą aktywne, gdy tylko dostępny będzie arkusz)


EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016: ANGIELSKI - TEST Z JĘZYKA OBCEGO

Dziś gimnazjaliści dostali do rozwiązania test z języka obcego. Część podstawową napisali wszyscy uczniowie klas trzecich, natomiast do rozszerzonej przystąpią ci, którzy kontynuowali w gimnazjum naukę wybranego języka obcego rozpoczętą w podstawówce. Największa grupa gimnazjalistów (86%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a 81% zdających przystąpi również do egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym. Drugim najczęściej wybieranym językiem NA EGZAMINIE GIMNAZJALNYM okazał się język niemiecki. Do testu z tego języka na poziomie podstawowym przystąpiło 11% gimnazjalistów, a do egzaminu na poziomie rozszerzonym przystąpi - 3%.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016: ANGIELSKI - ODPOWIEDZI + ARKUSZ
Arkusze oraz odpowiedzi opublikujemy na gazetakrakowska.pl ok. godz. 12.


EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016: ANGIELSKI podstawowy PYTANIA + ODPOWIEDZI z angielskiego + ARKUSZE

W tym roku zmienia się proces oceniania wypełnionych testów. Sprawdzający nie będą musieli już przyjeżdżać do ośrodków egzaminacyjnych, aby tam czytać arkusze, ponieważ każdy egzemplarz zostanie zeskanowany i wprowadzony do systemu e-oceniania, a następnie przesłany egzaminatorom drogą elektroniczną. To ma zmniejszyć liczbę nauczycieli poprawiających gimnazjalne testy. Pomysł nie do końca podoba się krakowskiej radnej Marcie Patenie. - Wiem z własnego doświadczenia, że gdy egzaminatorzy poprawiają testy w jednej sali, to zawsze mogą poradzić się nawzajem w przypadku wątpliwości. Ocenianie arkuszy z domu znacznie to utrudni - tłumaczy przedstawicielka Platformy Obywatelskiej.

Egzamin gimnazjalny 2016: ANGIELSKI rozszerzony[ARKUSZE, ODPOWIEDZI]
W Małopolsce egzamin pisze prawie 34 tys. uczniów klas III, w 747 gimnazjach. W samym Krakowie jest ich ponad 6 tys., przystępują do egzaminu w 111 szkołach. W części językowej najwięcej uczniów wybrało język angielski - 31 170 na poziomie podstawowym, 30 692 na poziomie rozszerzonym. Na drugim miejscu jest niemiecki, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie podaje, że zadania na poziomie podstawowym rozwiązuje 2627, na rozszerzonym - 528 uczniów. Najmniej popularny język włoski w wersji podstawowej wybrało 21 gimnazjalistów z naszego regionu, w wersji rozszerzonej - zaledwie jeden Małopolanin.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie