https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ekrany i monitoring przy Dolnych Młynów

Piotr Drabik
Mieszkańcy sąsiadujący z kompleksem Tytano alarmują o hałasie i zakłócaniu porządku
Mieszkańcy sąsiadujący z kompleksem Tytano alarmują o hałasie i zakłócaniu porządku Andrzej Banas / Polska Press
Zwiększenie ochrony, zlecenie sprzątania zewnętrznej firmie i instalacja monitoringu – tak problemy mieszkańców zamierza rozwiązać zarządca kompleksu Tytano przy ul. Dolnych Młynów.

Osoby sąsiadujące z restauracjami i klubami najbardziej skarżą się na hałas. – Jak w lokalach gra muzyka, to ludziom szklanki z herbatą skaczą po stole – mówi nam Andrzej Lorenc, który mieszka na pierwszy piętrze kamienicy przy ul. Czystej. Narzeka także na zakłócanie porządku, śmieci na ulicach i trudności z parkowaniem.

– Jak zaczną imprezę o ósmej wieczór, to do siódmej głośno grają. Co z tego, że ja mam zatyczki do uszu, kiedy to nic nie daje – dodaje Halina Weredyńska, która również mieszka przy ul. Czystej.

Osoby sąsiadujące z kompleksem Dolnych Młynów wyraziły swoje niezadowolenie podczas spotkania 22 sierpnia z Fundacją Tytano, która zarządza zabytkowymi obiektami po byłej fabryce tytoniów.

Ponad tydzień później Fundacja przesłała do Rady Dzielnicy I Stare Miasto listę działań, jakie zamierza podjąć dla rozwiązania problemów.

Podczas interwencji funkcjonariusze policji i straży miejskiej będą mogli swobodnie wchodzić na teren kompleksu Tytano. O bezpieczeństwo gości lokalu ma również dbać zwiększona ochrona oraz monitoring. Fundacja Tytano rozważa zlecenie firmie zewnętrznej sprzątanie terenu kompleksu, jak i wokół niego.

Zarządca planuje również postawić ekrany akustyczne od strony ul. Czystej. Projekt inwestycji już został wykonany, ale do zdobycia pozwolenia na budowę potrzebne są dodatkowe zgody m.in. konserwatora zabytków. Ekrany mają się dodatkowo pojawić od strony ul. Czarnowiejskiej.

Ponadto do października Fundacja Tytano planuje opracować wspólny plan zagospodarowania terenu przy ul. Dolnych Młynów 10, włącznie z ogródkami przy lokalach.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 18

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

D
Darek
Centra większości miaist turystycznych tak wyglądają, poprostu sa to knajpki, Kazimierz tez spotkał ten los i teraz Stare podgórze tez sie robi coraz bardzie turystyczne..
s
srg
(co nie znaczy że pozytywne), ale sposób "organizacji" tego miasta jest tragiczny. Z okolic Rynku już dawno wykurzono mieszkańców, jest knajpa na knajpie, ciekawe ile to jeszcze tak będzie żyło jako makieta turystyczna, bo chyba coraz mniej ludzi chce łazić po rynku w tłumie ludzi którzy wszyscy robią to samo - snują się żeby gdzieś tyłek posadzić. Zero atmosfery, zero normalnego, swobodnego życia. Życzę restauratorom jak najlepiej, ale niedługo zostaną im tylko rzygający studenci bo klimatu na Starym Mieście już dawno nie ma, i nie wróci bo kto ściągnie tam z powrotem mieszkańców którzy tworzyli tkankę miasta ? Jedno jest pewne: Machlojski przejdzie do historii, rdzenni mieszkańcy Krakowa o nim nie zapomną.
L
L_O
Jakoś zdaje mi się iż to tylko fasada, w Krakowie od dawna nie liczą się mieszkańcy, którzy normalnie funkcjonują wychowując dzieci spiąc w nocy, uśmiechają się do sąsiadów, chodzą do pracy... Teraz nastał czas młodych z smartfonami, słuchawkami na uszach którzy nocami imprezują dobrze ze choć nie w domu. Czasem są to "nasze" dzieci czasem przyjezdni.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska