(BOCH)
Maciej Makuszewski (Lechia Gdańsk)
Maciej Makuszewski (Lechia Gdańsk) Tomasz Bolt/Polska Press
W piątkowych meczach 11. kolejki ekstraklasy piłkarskiej zwycięstwa odnieśli goście: Ruch Chorzów uległ Pogoni Szczecin 0:2, a Jagiellonia Białystok gdańskiej Lechii 0:3.

Szczecinianie kontynuują świetną passę - w tym sezonie są niepokonani (5 wygranych i 6 remisów). Dziś ojcem ich sukcesu był Japończyk Takafumi Akahoshi, który zdobył oba gole. Chorzowianie kończyli mecz w dziewiątkę, a ich trener Waldemar Fornalik mocno skrytykował prowadzącego spotkanie arbitra, krakowianina Sebastiana Krasnego: - Jeśli sędzia puszcza grę przy ewidentnym spalonym i jest 1:0, to mecz jest ustawiony. Później Pogoń cofnęła się bardzo głęboko, nie chcę używać porównań. My w tej sytuacji płacimy frycowe. Jestem zdruzgotany postawą sędziego. Dziwię się, że taki arbiter prowadzi mecze na poziomie ekstraklasy.

W Białymstoku Lechia strzelała bramki w drugiej połowie. Najładniejszą - Maciej Makuszewski, ale on akurat starał się nie okazywać radości, bo to w Jagiellonii wypłynął na szerokie wody. Dodajmy, że pierwszą połowę golem powinni byli zakończyć miejscowi, ale strzał Konstantina Vassiljeva z rzutu karnego obronił Marko Marić.

Piątek w ekstraklasie

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 0:2 (0:2). Bramki: 0:1 Akahoshi 23, 0:2 Akahoshi 45. Czerwone kartki: Grodzicki (Ruch, 70, po drugiej żółtej), Szyndrowski (Ruch, 90+3).

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:3 (0:0). Bramki: 0:1 Michał Mak 66, 0:2 Makuszewski 76, 0:3 Kuświk 90+1.