Ewa Bąk z Tarnowa ponowie mistrzynią w bilardzie

Roman Kieroński
Z prawej Ewa Bąk
Z prawej Ewa Bąk Archiwum zawodniczki
Zawodniczka Klubu Bilardowego MUKS IKS Tarnów Ewa Bąk w rozegranych w Rumii mistrzostwach Polski seniorek zdobyła trzy medale i została najlepszą zawodniczką krajowego czempionatu.

W klasyfikacji medalowej ze złotym, srebrnym i brązowym medalem wyprzedziła dwie reprezentantki ERG Bieruń Folie – Monikę Ząbek (1-0-2) i Katarzynę Wesołowską (1-0-1). Dzięki sukcesom Ewy Bąk jej klub został sklasyfikowany na trzecim miejscu w kraju - za ekipami ERG Bieruń Folie i Nosanem Kielce.

Tarnowianka rozpoczęła rywalizację od zdobycia złotego medalu w odmianie 8 bil. W walce o prymat pokonała 5:1 Izabelę Łącką (Pino Dębica). Był to już 23. medal MP seniorek w jej karierze. Na najniższym stopniu podium stanęły Katarzyna Wesołowska i Monika Ząbek (obie ERG Bieruń Folie).

W odmianie 10 bil zwyciężyła Katarzyna Wesołowska po wygranej w finale 5:3 z Izabelą Łącką, a Ewa Bąk ukończyła rywalizację na trzecim miejscu. Swoją wysoką formę potwierdziła w odmianie 9 bil. W finałowym pojedynku uległa wprawdzie 2:6 Monice Ząbek, ale mogła się cieszyć z kolejnego, tym razem srebrnego medalu.

Ewa Bąk (występująca wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Grzyb) była w przeszłości wielokrotną reprezentantką kraju, medalistką MP w kategorii juniorek i seniorek. Triumfowała w zawodach o Puchar Polski i Międzynarodowym Pucharze Polski. W prestiżowym turnieju The European Games w Kijowie w 2007 roku wywalczyła drugie miejsce. W mistrzostwach Europy w 2003 roku była 9.

Materiał oryginalny: Ewa Bąk z Tarnowa ponowie mistrzynią w bilardzie - Dziennik Polski