Fantastyczny wsad Sochana! "Niszczyciel"! Polak zachwyca atletyzmem

Filip Bares
Filip Bares
eastnews
Jeremy Sochan zdobył 11 punktów dla San Antonio Spurs, a jego drużyna przegrała na wyjeździe z Sacramento Kings 112:130 w jednym z trzech czwartkowych meczów koszykarskiej ligi NBA. Polak podbił internet popisując się fantastycznym wsadem.

Reprezentant Polski wyszedł na parkiet w podstawowej piątce Spurs. Grał blisko 31 minut, a poza 11 punktami, odnotował cztery zbiórki, pięć asyst, trzy straty i popełnił dwa faule.

Sochan popisał się też fantastycznym wsadem, który był osłodą meczu. Polak dostał piłkę na skrzydle, obrócił się z obrońcą na plecach i zapakował piłkę mimo rąk rywala na twarzy. Sochan nawet nie dotknął obręczy, ale jego wsad przypominał ten Blake'a Griffina na Timothym Mozgovie.

Tournee Spurs po Californii

Spurs w starciu z dobrze spisującymi się w tym sezonie "Królami", którzy odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo i są na siódmej pozycji (8-6) na Zachodzie, nie prowadzili ani przez moment. Co prawda w trzeciej kwarcie tablica wyników w hali Golden 1 Center trzykrotnie pokazała remis, ale nieudana końcówka tej części gry i słaby początek czwartej odsłony sprawiły, że od stanu 82:82 w ciągu niespełna pięciu minut gry zrobiło się 102:85 dla miejscowych.

W ekipie "Ostróg" najlepiej zaprezentował Devin Vassell - 29 punktów oraz po trzy zbiórki i asysty. Punkt mniej uzyskał najskuteczniejszy wśród gospodarzy Dearson Fox, który miał też osiem asyst, a 26 "oczek" dołożył rezerwowy Malik Monk.

Koszykarze z San Antonio będą kontynuować tournee po Zachodzie, podczas którego doznali wcześniej porażek z broniącymi tytułu Golden State Warriors 95:132 i Portland Trail Blazers 110:117. Czekają ich jeszcze spotkania w Los Angeles - z Clippers i Lakers. Do własnej hali w przyszłym tygodniu, kiedy podejmą New Orleans Pelicans.

Z kolei, gdyby zespołów z Sacramento wygrał po raz szósty z rzędu, a zmierzą się teraz z Detroit Pistons, to będzie to ich pierwsza tak udana seria od 18 lat.

Reszta spotkań

W Portland najlepsi obecnie na Zachodzie Trail Blazers (10-5) ulegli Brooklyn Nets 107:109, a w pojedynku strzelców as gospodarzy Damian Lillard, który uzyskał 25 punktów, musiał uznać wyższość Kevina Duranta - 35.

W ostatnich sekundach, przy remisie 107:107, lider gości spudłował jednak rzut na wagę zwycięstwa, ale piłkę zebrał Royce O'Neale i popisał się skuteczną dobitką 0,7 s przed końcową syreną.

Nets, którzy dotychczas siedmiokrotnie byli górą i doznali dziewięciu porażek, plasują się na 11. miejscu na Wschodzie.