Faworyci w półfinale siatkarskiego Pucharu Polski

Lotos Trefl w ćwierćfinale Pucharu Polski wyeliminował ekipę z Radomia
Lotos Trefl w ćwierćfinale Pucharu Polski wyeliminował ekipę z Radomia Sylwia Dąbrowa
W turnieju finałowym Pucharu Polski siatkarzy, który odbywa się we Wrocławiu, rozegrano ćwierćfinały. Dziś są półfinały, a zdobywcę trofeum poznamy w niedzielę.

Do półfinałów awansowali faworyci. Najwięcej emocji było w meczu broniącego Pucharu Polski Lotosu Trefla Gdańsk z Cerradem Czarnymi Radom. Dwa pierwsze seta wygrała ekipa znad morza i wydawało się, że pewnie zwyciężyli. Radomianie jednak doprowadzili do tie-breaka. W nim to Lotos Trefl prowadził do początku, na przerwie technicznej było 8:5. Rywale w końcówce obronili dwa meczbole i zbliżyli się na punkt, ale ostatecznie ulegli. Najskuteczniejsi w obu zespołach byli: Murphy Troy (17) i Artur Szalpuk (22).

Do turnieju we Wrocławiu awansowały dwie pierwszoligowe ekipy. Obie już odpadły - GKS Katowice przegrał z Asseco Resovią 0:3, a SMS PZPS Spała uległ PGE Skrze Bełchatów 0:3

W półfinałach ZAKSA zagra z Lotosem Treflem, a Asseco Resovia z PGE Skrą.

Wyniki Puchar Polski
Ćwierćfinały: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:12, 25:17, 25:15)
Asseco Resovia - GKS Katowice 3:0 (25:14, 25:19, 25:20)
Lotos Trefl Gdańsk - Cerrad Czarni Radom 3:2 (25:18, 25:21, 22:25, 22:25, 15:13)
PGE Skra Bełchatów - SMS PZPS Spała 3:0 (25:20, 25:22, 25:16)