https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal Dyni w Krakowie. Wybrano największą, dzieci były zachwycone. Tak Uniwersytet Rolniczy stara się oswoić młodzież z ogrodnictwem

Małgorzata Mrowiec
Wideo
od 12 lat
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie oraz Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa tej uczelni zaprosiły w czwartek (10.10) na Festiwal Dyni. Na terenie Stacji Doświadczalnej Katedry Ogrodnictwa URK przy ul. Zakliki z Mydlnik można było zobaczyć okazy imponujących rozmiarów, wziąć udział w malowaniu małych dyni ozdobnych, jak też skosztować dyniowych przysmaków.

W wydarzeniu, które odbyło się po raz drugi, uczestniczyły przede wszystkim dzieci i młodzież. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji związanych z dyniami. Festiwal stał się okazją do zapoznania się z różnorodnością tego warzywa. W zamierzeniu miał też promować zdrowy styl życia.

Podczas festiwalu urządzonego w stacji warzywniczej w Mydlnikach nastąpiła prezentacja dyń konkursowych oraz rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu na Największą Dynię.

Organizatorzy wydarzenia starają się dzięki dobrej zabawie "oswoić" młodzież z ogrodnictwem, a może także zachęcić do studiowania tego kierunku. Jedną z atrakcji festiwalu było więc zwiedzanie kolekcji warzyw z przewodnikiem pod hasłem "Opowieści wśród warzyw".

Dodatkowo na uczestników czekały dyniowe smakołyki, inspiracje kulinarne, malowanie dyni oraz dyniowe kolorowanki dla najmłodszych.

- To wyjątkowa okazja do integracji, zabawy oraz poznania fascynującego świata roślin, z dynią w roli głównej - podkreślali organizatorzy.

Festiwal odbył się pod patronatem honorowym rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie dra hab. Sylwestra Tabora, prof. URK.

Warzywnicza stacja doświadczalna w krakowskich Mydlnikach jest zapleczem badawczym URK do prowadzenia badań z zakresu warzywnictwa polowego i pod osłonami. Posiada certyfikat prowadzenia upraw ekologicznych na wydzielonym polu o powierzchni 0,2 ha. Oprócz działalności badawczej na terenie stacji odbywają się też ćwiczenia dydaktyczne oraz praktyki studenckie.

Promienie słoneczne mogą powodować nowotwór skóry. Jak się chronić?

od 7 lat
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska