Finał WOŚP w Krakowie 2017: koncerty i kąpiele. Sprawdź, co...

  Finał WOŚP w Krakowie 2017: koncerty i kąpiele. Sprawdź, co się będzie działo! [KALENDARZ IMPREZ]

  red

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Finał WOŚP w Krakowie 2017
  1/6
  przejdź do galerii

  Finał WOŚP w Krakowie 2017 ©Fot: Adam Wojnar

  Finał WOŚP w Krakowie 2017. Koncerty, kąpiele morsów, mecz futbolu amerykańskiego na Rynku czy też... "golenie dla orkiestry". Do tego udział w kweście znanych i lubianych krakowian: Anny Dymnej, Roberta Makłowicza, Tomasza Schimscheinera i Dariusza Gnatowskiego - to tylko niektóre z atrakcji jubileuszowego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. W tym roku Orkiestra gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Sprawdź, co się będzie działo w Krakowie podczas 25. Finału WOŚP w Krakowie.
  Finał WOŚP w Krakowie 2017: happeningi, pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy [KALENDARZ IMPREZ]

  W niedzielę, 15 stycznia już od godziny 11 na Rynku Głównym będą odbywać się happeningi, pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy, akcja krwiodawstwa, a w późniejszych godzinach po raz pierwszy odbędzie się mecz amerykańskiego futbolu.

  >> Zobacz aukcje WOŚP

  Wszystkie szczegóły odnośnie 25. Finału WOŚP w Krakowie można znaleźć na orkiestra.gk.pl  Na krakowskiej scenie zlokalizowanej między Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha, próby będą trwały już od godziny 10. Koncert, który rozpocznie się o 16:30, potrwa aż do godziny 21, a zgromadzeni widzowie o 20 tradycyjnie wypuszczą światełko do nieba, które w tym roku w trosce o zwierzęta będzie pokazem świetlno-laserowym.

  W Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach zlokalizowany zostanie Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie będzie można podejrzeć jego pracę, a strudzeni wolontariusze będą mogli się ogrzać i napić gorącej herbaty.  Finał WOŚP w Krakowie 2017: na ulicach kwestować będzie ponad 2000 wolontariuszy
  Podczas 25. Finału WOŚP w Krakowie funkcjonuje 8 sztabów. Na ulicach kwestować będzie ponad 2000 wolontariuszy. Podczas ubiegłorocznego krakowskiego finału udało się zebrać aż 1 363 750 zł. Wynik 25. Finału WOŚP w Krakowie będzie podawany na bieżąco od godziny 15 na stronie www.orkiestra.gk.pl.


  Źródło: TVN24/x-news.pl

  Finał WOŚP w Krakowie 2017. Sprawdź, co się będzie działo [KALENDARZ IMPREZ]
  Piątek, 13 stycznia

  Punkowo-rockowy koncert w Boss Garage Pub

  Boss Garage Pub (ul. Piłsudzkiego 27) - godzina 19:00-22:00

  Gorąco zapraszamy na niezwykle energetyczny koncert zorganizowany z inicjatywy zespołu Swinging Beach Ball of Death. Imprezę otworzy krakowski rockowy zespół CheapFlights. Jeśli chcecie rozpocząć nowy rok z hukiem, koniecznie wybierzcie się na to wydarzenie, przy okazji wspierając Finał WOŚP. Wejście za free, ale miło widziany będzie dowolny datek do puszki, im większy tym lepiej ;)


  Niedziela, 15 stycznia

  Atrakcje na Rynku Głównym

  Start ok. godziny 11

  Płyta krakowskiego Rynku zapełni się pozytywną energią i kolorowymi oraz postaciami z bajek. W harmonogramie m.in.: akcja "nawrzucaj Adasiowi", nauka pierwszej pomocy, orkiestrowy sklepik, akcja krwiodawstwa. Po raz pierwszy w historii odbędzie się mecz futbolu amerykańskiego, a za symboliczny datek do puszki chętni będą mogli przejechać się zabytkowymi samochodami.

  Ogól się dla Orkiestry!
  Gentleman Barber Kraków (ul. Szpitalna 7) - godzina 10-18

  Krakowscy Barberzy włączają się w orkiestrowe granie! Dochód z dowolnej usługi wykonanej w dniu grania Orkiestry zostanie przeznaczony na WOŚP. Oprócz tego barberzy przekazali przedmioty na aukcje i będą zbierać datki do puszek WOŚP w swoim salonie.

  V Bieg Wielkich Serc - Bulwary Wiślane

  Z okazji jubileuszowego Finału WOŚP odbędzie się kolorowy i radosny Bieg, który obchodzić będzie swój mały jubileusz. W związku z tym organizatorzy przewidują dwie trasy do wyboru: na 5 km i 10 km.

  Centrum Handlowe M1 (al. Pokoju 67) - godzina 10 - 20

  Uczestnicy spotkają w centrum handlowym: motocyklistów, rajdowców, drifterów, paralotniarzy, quad taxi, drift taxi, nowe oraz zabytkowe motocykle i samochody oraz najpiękniejsze repliki samochodów rajdowych Janusza Kuliga (wszystkie cztery w jednym miejscu!), a także gwiazdy świata motosportu, liczne licytacje i koncerty.

  Kartingowe zawody z Wielkim Sercem

  Tor Kartingowy Go Karting (ul. Domagały 25) - godzina 11

  Zapraszamy na kolejną odsłonę turnieju kartingowego! Pościgaj się, poczuj adrenalinę i wesprzyj cel Wielkiego Finału. Przyjmowane są zgłoszenia od 30 osób dorosłych. Każdy uczestnik jedzie 4 razy czasówkę. Wpisowe to 100 zł do puszki, ale spokojnie można wrzucić więcej. Zawody rozpoczynają się o 11:00, jednak na torze należy być najpóźniej o 10:30.

  Najgorętsza kąpiel w roku!

  Ośrodek Szkoleniowo-Żeglarski HORN (ul. Kozia 22) - godzina 13

  KKM Kaloryfer po raz kolejny organizuje najbardziej zwariowane morsowanie w ciągu roku. Tym razem tematem przewodnim będzie cyrk i cyrkowcy.

  WOŚP w Hexie!

  Hex (ul. Dwernickiego 5) - godzina 18

  Gratka dla wszystkich miłośników planszówek! Podobnie jak w ubiegłych latach Hex organizuje aukcje planszówek i gadżetów dla graczy, z których dochód przeznaczy na rzecz WOŚP.

  WOŚP Kolejowo! "Kręcimy się" czyli pociąg do Jasła, Biecza i Gorlic

  Dworzec Główny Kraków - odjazd 9:06

  „Stowarzyszenie Miłośników Kolei” wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Kolejami Małopolskimi zaprasza wszystkich na przejazd specjalnym pociągiem czyli najnowszym pociągiem z Nowosądeckiego Newagu – IMPULS, którym od 11 grudnia można podróżować z Krakowa do Tarnowa. Przejazd ten będzie już siódmym Kolejowym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przejazd będzie możliwy po wrzuceniu datku do puszki WOŚP w pociągu. Trasa: Kraków Główny - Tarnów - Gorlice Zagórzany - Biecz - Jasło - Biecz - Gorlice Zagórzany - Gorlice - Gorlice Zagórzany - Tarnów - Kraków Główny.

  Koncert w Nowohuckim Centrum Kultury


  NCK (al. Jana Pawła II 232), sala teatralna NCK - godzina 16

  Podczas imprezy wystąpią zespoły artystyczne i grupy działające w NCK. Będą działać stoiska prowadzone przez wolontariuszy, na których będzie można zakupić m.in.: książki okolicznościowe, pamiątki i gadżety. Bilet wstępu w postaci cegiełki na rzecz WOŚP.

  Gramy Jazz dla WOŚP!

  Dali Club Lunch Bar-Cafe (ul. Mazowiecka 21/1) - godzina 17

  Propozycja obowiązkowa dla wszystkich jazzomaniaków. To będzie już trzecia odsłona jazzowego grania podczas WOŚP. Tym razem na scenie zaprezentują się: Soul Finger Justyna & Janusz Baran, Another Jazz Quintet, Prima Aprilis, Ania Dudek & Paweł Waś, Matragon, Latające Talerze, Workaholic, Lina Racz & Kuba Plamitzer. Imprezę oraz licytacje poprowadzi aktor Tomasz Schimscheiner.

  II Nowohucki Bieg "Policz się z cukrzycą"


  Start i meta przy NCK (al. Jana Pawła II 232) - godzina 19

  Bieg ma charakter koleżeński, bez rywalizacji i pomiaru czasu. Bieg, tak jak w ubiegłym roku, rozpocznie się i zakończy przy Nowohuckim Centrum Kultury – obok pomnika Solidarności. Trasa biegnie wokół Łąk Nowohuckich i ma dystans 4 km.

  Koncert w Kawiarni Naukowej


  Kawiarnia Naukowa (ul. Kalwaryjska 60) - godzina 19

  Tego wieczoru do zabawy będą przygrywać kapele: Yegor, Swada, Gravity, Egzotyczny Dandys Paryski oraz muzycy projektu KN freejazz.

  15. Jazzowy koncert w Radio Kraków

  Radio Kraków (al. Słowackiego 22) - godzina 20

  Wraz z Radiem Kraków zapraszamy na pierwszy z cyklu koncertów Twarze krakowskiego jazzu - solowy recital Kuby Płużka. Wstęp na to niezwykłe wydarzenie jest bezpłatny, ale będzie można wpłacić dowolny datek do puszki. Miejsce koncertu - Studio im. Romany Bobrowskiej, S5.

  Finał WOŚP w Krakowie 2017. Zespoły, które wystąpią podczas koncertu na Rynku Głównym:  De Press

  To polsko-norweska grupa muzyczna założona w roku 1980. Ich najbardziej znany utwór to „Bo jociekochom”. Zespół łączy punk rocka z tradycyjną muzyką góralską spod Tatr. Debiutancka płyta „Block to Block” uzyskała po latach tytuł najlepszego rockowego albumu wydanego w Norwegii. Zespół po przerwie w latach 80. powrócił na scenę w 1991 roku grając od tej pory nieprzerwanie w Polsce i za granicą.

  Golden Life

  To zespół założony w 1988 roku, uznawany za jednego z przedstawicieli Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Największą sławę przyniosły mu kompozycje „Wszystko to co mam” i „24.11.94”. Drugi z utworów był poświęcony ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej, który wybuchł chwilę po tym jak zespół zakończył tam swój występ. Obydwa utwory dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia zapewniając zespołowi miejsce w panteonie polskiej muzyki rockowej.

  Kabanos


  Wszystko zaczęło się od piosenek nagrywanych w 1997 roku na podkładach na magnetofon Kasprzak. Od samego początku grupa rozwijała się samodzielnie i niezależnie, przez lata zdobywając coraz większą publiczność podczas coraz dłuższych tras, grając w coraz większych klubach. Zespół trzykrotnie zagrał na Przystanku WOODSTOCK, gdzie w 2014 roku ustalił nowy rekord długości koncertu: 2h 55min. Był to jednocześnie najdłuższy występ Kabanosa w historii.

  People of the Haze

  To doświadczony rockowy zespół z Wrocławia i zwycięzca ponad dziesięciu przeglądów i festiwali ogólnopolskich. POTH to ponad 250 zagranych koncertów w Polsce i zagranicą. To również stały pomocnik WOŚPowych imprez - 3 koncerty na Przystanku Woodstock oraz 7 koncertów na finałach WOŚP. W 2015 roku zespół dotarł do półfinału Must Be The Music 9. Obecnie nagrywa kolejny album pod okiem legendy polskiej sceny muzycznej - Andrzeja Puczyńskiego w Izabelin Studio.

  Flatmind

  Rok 2015 dla krakowskiego zespołu Flatmind był przełomowy – odnaleźli gitarzystę, który idealnie poczuł klimat ich muzyki. Od tej pory zaczęli nagrywać materiał w mieszkaniu perkusisty. W tym roku wygrali, m.in. Przegląd Kapel Rokowych UEK, dzięki czemu mieli możliwość zagrania przed takimi zespołami jak: Myslovitz, Taco Hemingway, Mikromusic, Sigma. Na początku roku 2017, dzięki współpracy z SonicRecords odbędzie się premiera ich debiutanckiej płyty.

  Navigator

  Zespół założony przez dwójkę braci w 2010 roku. Mimo swojego młodego wieku zdążyli już być finalistami wielu konkursów, m.in. podczas festiwalu Emergenza Polska, ZippFest czy Grunt to Bunt. Zespół występował na scenie, m.in. z Irą, Luxtorpedą, Kobranocką, Jary Oz czy Proletaryatem. Występ na krakowskim Rynku będzie ich trzecim koncertem na rzecz WOŚP.

  Komentarze (24)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dam Owsiakowi więcej, na złość PISowi!

  Peter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  5 razy więcej !


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  5 x 0,5 zł = 2,5 zł

  Juras dziekuje (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  a Złoty Melon wystawi fakturę


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do autora

  Adam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  spadaj trolu, ja się ciebie nie czepiam jak dojesz na Rydzyka, i co z nimi robi

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie bój bidy

  dre (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  A pis da rydzykowi 5x więcej niż orkiestra zbierze , i też na złość.......


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wśród osób z wykształ. podstawowym i gimnazjalnym na PIS głosowało 55,9 %, a na PO 15,4 %. Widać

  Peter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Ch..UJ mnie to obchodzi, co robią PISdy. Oni jak są tacy mądrzy, to niech idą na uczelnię.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Na co wydaje WOŚP uzbierane pieniądze

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  http://www.kontrowersje.net/do_puszki_owsiaka_12_groszy_tylko_nie_p_acz_prosz


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  żal dupę ściska ?

  astor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  Nikt nikogo nie zmusza do dawania w przeciwieństwie do zabierania naszych pieniędzy z podatków na wypady pedofilów w egzotyczne kraje , przekręty komisji majątkowej, afery caritasu i inne boskie...rozwiń całość

  Nikt nikogo nie zmusza do dawania w przeciwieństwie do zabierania naszych pieniędzy z podatków na wypady pedofilów w egzotyczne kraje , przekręty komisji majątkowej, afery caritasu i inne boskie firmy z toruńskim aferzystą na czele.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do autora postu

  dumne serce (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

  ble, ble, ble... Te same bzdety co roku. Niech żyje orkiestra!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Na co wydaje WOŚP uzbierane pieniądze

  LKK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

  znajdziecie tu
  http://www.kontrowersje.net/do_puszki_owsiaka_12_groszy_tylko_nie_p_acz_prosz

  Warto przeczytać, zanim pozwolicie waszym dzieciom żebrać na mrozie


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do autora postu

  dumne serce (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  ble, ble, ble... Te same bzdety co roku. Niech żyje orkiestra!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Juras też wystawi dla siebie faktury

  Waluś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  a kasę zbiorą dzieci stojące na mrozie pod kościołami, co już widać od 6 rano ...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do Waluś

  trafiony zatopiony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  po kolędzie dzieci ministranci też chodzą z księdzem na mrozie i zbierają...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ministranci zbierają kase dla siebie

  Proboszcz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  a Juras w ciepełku żeruje na marznących dzieciakach ...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sursum corda

  zdrowy konserwatysta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  Brawo WOŚP, brawo wolontariusze! Kraków w większości z Wami! Takiej niedzieli oczekuje Bóg, a nie mamrotania zza ambony. Na pohybel pisowskim ciemniakom!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  może na Wawelu

  gg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  Proponuje wysprzedać zawartość Wawelu na licytacji.
  Ciekawe ile Jarek da.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  finał

  melon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 9

  Podobno będzie kąpiel w błocie jak na Woodstocku, tylko, że przy - 10 st.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kapiel

  tfu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 10

  Poczytajcie, zanim zagracie z nimi o kasę. Ciekawe o jaką kąpiel im chodzi w tytule artykułu?
  http://www.kontrowersje.net/czy_jerzy_o_we_mie_ze_sob_wnuczk_i_oprowadzi_po_przystanku_woodstock

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TVP i PIS nie mogli spokojnie patrzeć

  Postanowili zrobić konkurencje WOSP i robią swoja zbiórkę pod patronatem CARITASu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

  Widocznie kościół ma ciągle za malo.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W każdej zupie są robale Nowoczesane i PEŁO!

  św.NH (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

  Będzie się działo , ale be zemnie i tak ma być.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo