Finał WOŚP w Krakowie 2017: koncerty i kąpiele. Sprawdź, co się będzie działo! [KALENDARZ IMPREZ]

red
Finał WOŚP w Krakowie 2017 Fot: Adam Wojnar
Finał WOŚP w Krakowie 2017. Koncerty, kąpiele morsów, mecz futbolu amerykańskiego na Rynku czy też... "golenie dla orkiestry". Do tego udział w kweście znanych i lubianych krakowian: Anny Dymnej, Roberta Makłowicza, Tomasza Schimscheinera i Dariusza Gnatowskiego - to tylko niektóre z atrakcji jubileuszowego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. W tym roku Orkiestra gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Sprawdź, co się będzie działo w Krakowie podczas 25. Finału WOŚP w Krakowie.

Finał WOŚP w Krakowie 2017: happeningi, pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy [KALENDARZ IMPREZ]

W niedzielę, 15 stycznia już od godziny 11 na Rynku Głównym będą odbywać się happeningi, pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy, akcja krwiodawstwa, a w późniejszych godzinach po raz pierwszy odbędzie się mecz amerykańskiego futbolu.

>> Zobacz aukcje WOŚP

Wszystkie szczegóły odnośnie 25. Finału WOŚP w Krakowie można znaleźć na orkiestra.gk.pl

Na krakowskiej scenie zlokalizowanej między Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha, próby będą trwały już od godziny 10. Koncert, który rozpocznie się o 16:30, potrwa aż do godziny 21, a zgromadzeni widzowie o 20 tradycyjnie wypuszczą światełko do nieba, które w tym roku w trosce o zwierzęta będzie pokazem świetlno-laserowym.

W Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach zlokalizowany zostanie Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie będzie można podejrzeć jego pracę, a strudzeni wolontariusze będą mogli się ogrzać i napić gorącej herbaty.

Finał WOŚP w Krakowie 2017: na ulicach kwestować będzie ponad 2000 wolontariuszy
Podczas 25. Finału WOŚP w Krakowie funkcjonuje 8 sztabów. Na ulicach kwestować będzie ponad 2000 wolontariuszy. Podczas ubiegłorocznego krakowskiego finału udało się zebrać aż 1 363 750 zł. Wynik 25. Finału WOŚP w Krakowie będzie podawany na bieżąco od godziny 15 na stronie www.orkiestra.gk.pl.

Źródło: TVN24/x-news.pl

Finał WOŚP w Krakowie 2017. Sprawdź, co się będzie działo [KALENDARZ IMPREZ]
Piątek, 13 stycznia

Punkowo-rockowy koncert w Boss Garage Pub

Boss Garage Pub (ul. Piłsudzkiego 27) - godzina 19:00-22:00

Gorąco zapraszamy na niezwykle energetyczny koncert zorganizowany z inicjatywy zespołu Swinging Beach Ball of Death. Imprezę otworzy krakowski rockowy zespół CheapFlights. Jeśli chcecie rozpocząć nowy rok z hukiem, koniecznie wybierzcie się na to wydarzenie, przy okazji wspierając Finał WOŚP. Wejście za free, ale miło widziany będzie dowolny datek do puszki, im większy tym lepiej ;)

Niedziela, 15 stycznia

Atrakcje na Rynku Głównym

Start ok. godziny 11

Płyta krakowskiego Rynku zapełni się pozytywną energią i kolorowymi oraz postaciami z bajek. W harmonogramie m.in.: akcja "nawrzucaj Adasiowi", nauka pierwszej pomocy, orkiestrowy sklepik, akcja krwiodawstwa. Po raz pierwszy w historii odbędzie się mecz futbolu amerykańskiego, a za symboliczny datek do puszki chętni będą mogli przejechać się zabytkowymi samochodami.

Ogól się dla Orkiestry!
Gentleman Barber Kraków (ul. Szpitalna 7) - godzina 10-18

Krakowscy Barberzy włączają się w orkiestrowe granie! Dochód z dowolnej usługi wykonanej w dniu grania Orkiestry zostanie przeznaczony na WOŚP. Oprócz tego barberzy przekazali przedmioty na aukcje i będą zbierać datki do puszek WOŚP w swoim salonie.

V Bieg Wielkich Serc - Bulwary Wiślane

Z okazji jubileuszowego Finału WOŚP odbędzie się kolorowy i radosny Bieg, który obchodzić będzie swój mały jubileusz. W związku z tym organizatorzy przewidują dwie trasy do wyboru: na 5 km i 10 km.

Centrum Handlowe M1 (al. Pokoju 67) - godzina 10 - 20

Uczestnicy spotkają w centrum handlowym: motocyklistów, rajdowców, drifterów, paralotniarzy, quad taxi, drift taxi, nowe oraz zabytkowe motocykle i samochody oraz najpiękniejsze repliki samochodów rajdowych Janusza Kuliga (wszystkie cztery w jednym miejscu!), a także gwiazdy świata motosportu, liczne licytacje i koncerty.

Kartingowe zawody z Wielkim Sercem

Tor Kartingowy Go Karting (ul. Domagały 25) - godzina 11

Zapraszamy na kolejną odsłonę turnieju kartingowego! Pościgaj się, poczuj adrenalinę i wesprzyj cel Wielkiego Finału. Przyjmowane są zgłoszenia od 30 osób dorosłych. Każdy uczestnik jedzie 4 razy czasówkę. Wpisowe to 100 zł do puszki, ale spokojnie można wrzucić więcej. Zawody rozpoczynają się o 11:00, jednak na torze należy być najpóźniej o 10:30.

Najgorętsza kąpiel w roku!

Ośrodek Szkoleniowo-Żeglarski HORN (ul. Kozia 22) - godzina 13

KKM Kaloryfer po raz kolejny organizuje najbardziej zwariowane morsowanie w ciągu roku. Tym razem tematem przewodnim będzie cyrk i cyrkowcy.

WOŚP w Hexie!

Hex (ul. Dwernickiego 5) - godzina 18

Gratka dla wszystkich miłośników planszówek! Podobnie jak w ubiegłych latach Hex organizuje aukcje planszówek i gadżetów dla graczy, z których dochód przeznaczy na rzecz WOŚP.

WOŚP Kolejowo! "Kręcimy się" czyli pociąg do Jasła, Biecza i Gorlic

Dworzec Główny Kraków - odjazd 9:06

„Stowarzyszenie Miłośników Kolei” wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Kolejami Małopolskimi zaprasza wszystkich na przejazd specjalnym pociągiem czyli najnowszym pociągiem z Nowosądeckiego Newagu – IMPULS, którym od 11 grudnia można podróżować z Krakowa do Tarnowa. Przejazd ten będzie już siódmym Kolejowym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przejazd będzie możliwy po wrzuceniu datku do puszki WOŚP w pociągu. Trasa: Kraków Główny - Tarnów - Gorlice Zagórzany - Biecz - Jasło - Biecz - Gorlice Zagórzany - Gorlice - Gorlice Zagórzany - Tarnów - Kraków Główny.

Koncert w Nowohuckim Centrum Kultury

NCK (al. Jana Pawła II 232), sala teatralna NCK - godzina 16

Podczas imprezy wystąpią zespoły artystyczne i grupy działające w NCK. Będą działać stoiska prowadzone przez wolontariuszy, na których będzie można zakupić m.in.: książki okolicznościowe, pamiątki i gadżety. Bilet wstępu w postaci cegiełki na rzecz WOŚP.

Gramy Jazz dla WOŚP!

Dali Club Lunch Bar-Cafe (ul. Mazowiecka 21/1) - godzina 17

Propozycja obowiązkowa dla wszystkich jazzomaniaków. To będzie już trzecia odsłona jazzowego grania podczas WOŚP. Tym razem na scenie zaprezentują się: Soul Finger Justyna & Janusz Baran, Another Jazz Quintet, Prima Aprilis, Ania Dudek & Paweł Waś, Matragon, Latające Talerze, Workaholic, Lina Racz & Kuba Plamitzer. Imprezę oraz licytacje poprowadzi aktor Tomasz Schimscheiner.

II Nowohucki Bieg "Policz się z cukrzycą"

Start i meta przy NCK (al. Jana Pawła II 232) - godzina 19

Bieg ma charakter koleżeński, bez rywalizacji i pomiaru czasu. Bieg, tak jak w ubiegłym roku, rozpocznie się i zakończy przy Nowohuckim Centrum Kultury – obok pomnika Solidarności. Trasa biegnie wokół Łąk Nowohuckich i ma dystans 4 km.

Koncert w Kawiarni Naukowej

Kawiarnia Naukowa (ul. Kalwaryjska 60) - godzina 19

Tego wieczoru do zabawy będą przygrywać kapele: Yegor, Swada, Gravity, Egzotyczny Dandys Paryski oraz muzycy projektu KN freejazz.

15. Jazzowy koncert w Radio Kraków

Radio Kraków (al. Słowackiego 22) - godzina 20

Wraz z Radiem Kraków zapraszamy na pierwszy z cyklu koncertów Twarze krakowskiego jazzu - solowy recital Kuby Płużka. Wstęp na to niezwykłe wydarzenie jest bezpłatny, ale będzie można wpłacić dowolny datek do puszki. Miejsce koncertu - Studio im. Romany Bobrowskiej, S5.

Finał WOŚP w Krakowie 2017. Zespoły, które wystąpią podczas koncertu na Rynku Głównym:

De Press

To polsko-norweska grupa muzyczna założona w roku 1980. Ich najbardziej znany utwór to „Bo jociekochom”. Zespół łączy punk rocka z tradycyjną muzyką góralską spod Tatr. Debiutancka płyta „Block to Block” uzyskała po latach tytuł najlepszego rockowego albumu wydanego w Norwegii. Zespół po przerwie w latach 80. powrócił na scenę w 1991 roku grając od tej pory nieprzerwanie w Polsce i za granicą.

Golden Life

To zespół założony w 1988 roku, uznawany za jednego z przedstawicieli Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Największą sławę przyniosły mu kompozycje „Wszystko to co mam” i „24.11.94”. Drugi z utworów był poświęcony ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej, który wybuchł chwilę po tym jak zespół zakończył tam swój występ. Obydwa utwory dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia zapewniając zespołowi miejsce w panteonie polskiej muzyki rockowej.

Kabanos

Wszystko zaczęło się od piosenek nagrywanych w 1997 roku na podkładach na magnetofon Kasprzak. Od samego początku grupa rozwijała się samodzielnie i niezależnie, przez lata zdobywając coraz większą publiczność podczas coraz dłuższych tras, grając w coraz większych klubach. Zespół trzykrotnie zagrał na Przystanku WOODSTOCK, gdzie w 2014 roku ustalił nowy rekord długości koncertu: 2h 55min. Był to jednocześnie najdłuższy występ Kabanosa w historii.

People of the Haze

To doświadczony rockowy zespół z Wrocławia i zwycięzca ponad dziesięciu przeglądów i festiwali ogólnopolskich. POTH to ponad 250 zagranych koncertów w Polsce i zagranicą. To również stały pomocnik WOŚPowych imprez - 3 koncerty na Przystanku Woodstock oraz 7 koncertów na finałach WOŚP. W 2015 roku zespół dotarł do półfinału Must Be The Music 9. Obecnie nagrywa kolejny album pod okiem legendy polskiej sceny muzycznej - Andrzeja Puczyńskiego w Izabelin Studio.

Flatmind

Rok 2015 dla krakowskiego zespołu Flatmind był przełomowy – odnaleźli gitarzystę, który idealnie poczuł klimat ich muzyki. Od tej pory zaczęli nagrywać materiał w mieszkaniu perkusisty. W tym roku wygrali, m.in. Przegląd Kapel Rokowych UEK, dzięki czemu mieli możliwość zagrania przed takimi zespołami jak: Myslovitz, Taco Hemingway, Mikromusic, Sigma. Na początku roku 2017, dzięki współpracy z SonicRecords odbędzie się premiera ich debiutanckiej płyty.

Navigator

Zespół założony przez dwójkę braci w 2010 roku. Mimo swojego młodego wieku zdążyli już być finalistami wielu konkursów, m.in. podczas festiwalu Emergenza Polska, ZippFest czy Grunt to Bunt. Zespół występował na scenie, m.in. z Irą, Luxtorpedą, Kobranocką, Jary Oz czy Proletaryatem. Występ na krakowskim Rynku będzie ich trzecim koncertem na rzecz WOŚP.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 21

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

A
Adam

spadaj trolu, ja się ciebie nie czepiam jak dojesz na Rydzyka, i co z nimi robi

J
Juras dziekuje

a Złoty Melon wystawi fakturę

P
Proboszcz

a Juras w ciepełku żeruje na marznących dzieciakach ...

u
ujhuyrwety

W swej człekokształtnej postaci, w jednym tylko przypominasz człowieka: w bezinteresownej nienawiści do innych ludzi. Choć i tu z tą bezinteresownością to chyba przesada, jako, że w wielu miejscach zamieszczasz jedne i te same bzdury. Za darmo? Sam miewałem nieraz wątpliwości co do Owsiaka, jednak zawsze dawałem trochę grosza, bo czytałem o uratowanych dzięki zakupionym przez niego urządzeniom medycznym. Nigdy natomiast nie miałem wątpliwości co do szkodliwej dla ludzi działalności Jezuitów. Dziś gdy przeczytałem wywiad z ks. Oszajcą z tego zgromadzenia, zdębiałem. Jakim cudem w takim zakonie może być tak mądry człowiek. Okazuje się, że mądrzy mogą być wszędzie. I jeśli taki wspaniały człowiek nie ma nic przeciw Owsiakowi i wspiera jego działanie, w dodatku uważa je za całkowicie zgodne z chrześcijaństwem popierając cytatami z Jezusa, czy Biblii, to ujadanie głupich kundli pokazuje dlaczego ujadają. Bo są kundlami.

P
Peter

Ch..UJ mnie to obchodzi, co robią PISdy. Oni jak są tacy mądrzy, to niech idą na uczelnię.

P
Peter

Ty kur...wa tyle nie cpaj, albo bierz połowę tępaku ! Te pieniądze idą na leczenie twojego Downa! Hahababba

t
ted

Bezpieczniej dziecku będzie żebrać na mrozie niż ogrzać się na plebanii....

a
astor

Nikt nikogo nie zmusza do dawania w przeciwieństwie do zabierania naszych pieniędzy z podatków na wypady pedofilów w egzotyczne kraje , przekręty komisji majątkowej, afery caritasu i inne boskie firmy z toruńskim aferzystą na czele.

d
dre

A pis da rydzykowi 5x więcej niż orkiestra zbierze , i też na złość.......

P
Peter

5 razy więcej !

d
dumne serce

ble, ble, ble... Te same bzdety co roku. Niech żyje orkiestra!

d
dumne serce

ble, ble, ble... Te same bzdety co roku. Niech żyje orkiestra!

n
ni

na stronach ministerstwa cyfryzacji a potem rozliczenie z ministerstwem zdrowia -do wglądu-COROCZNE!!!proszę przestać judzić!!!!!

d
dumne serce

ble, ble, ble... Te same bzdety co roku. Niech żyje orkiestra!

t
trafiony zatopiony

po kolędzie dzieci ministranci też chodzą z księdzem na mrozie i zbierają...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3