Finał WOŚP w Krakowie 2017: koncerty i kąpiele. Sprawdź, co się będzie działo! [KALENDARZ IMPREZ]

red
Finał WOŚP w Krakowie 2017 Fot: Adam Wojnar
Finał WOŚP w Krakowie 2017. Koncerty, kąpiele morsów, mecz futbolu amerykańskiego na Rynku czy też... "golenie dla orkiestry". Do tego udział w kweście znanych i lubianych krakowian: Anny Dymnej, Roberta Makłowicza, Tomasza Schimscheinera i Dariusza Gnatowskiego - to tylko niektóre z atrakcji jubileuszowego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. W tym roku Orkiestra gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Sprawdź, co się będzie działo w Krakowie podczas 25. Finału WOŚP w Krakowie.

Finał WOŚP w Krakowie 2017: happeningi, pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy [KALENDARZ IMPREZ]

W niedzielę, 15 stycznia już od godziny 11 na Rynku Głównym będą odbywać się happeningi, pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy, akcja krwiodawstwa, a w późniejszych godzinach po raz pierwszy odbędzie się mecz amerykańskiego futbolu.

>> Zobacz aukcje WOŚP

Wszystkie szczegóły odnośnie 25. Finału WOŚP w Krakowie można znaleźć na orkiestra.gk.pl

Na krakowskiej scenie zlokalizowanej między Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha, próby będą trwały już od godziny 10. Koncert, który rozpocznie się o 16:30, potrwa aż do godziny 21, a zgromadzeni widzowie o 20 tradycyjnie wypuszczą światełko do nieba, które w tym roku w trosce o zwierzęta będzie pokazem świetlno-laserowym.

W Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach zlokalizowany zostanie Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie będzie można podejrzeć jego pracę, a strudzeni wolontariusze będą mogli się ogrzać i napić gorącej herbaty.

Finał WOŚP w Krakowie 2017: na ulicach kwestować będzie ponad 2000 wolontariuszy
Podczas 25. Finału WOŚP w Krakowie funkcjonuje 8 sztabów. Na ulicach kwestować będzie ponad 2000 wolontariuszy. Podczas ubiegłorocznego krakowskiego finału udało się zebrać aż 1 363 750 zł. Wynik 25. Finału WOŚP w Krakowie będzie podawany na bieżąco od godziny 15 na stronie www.orkiestra.gk.pl.

Źródło: TVN24/x-news.pl

Finał WOŚP w Krakowie 2017. Sprawdź, co się będzie działo [KALENDARZ IMPREZ]
Piątek, 13 stycznia

Punkowo-rockowy koncert w Boss Garage Pub

Boss Garage Pub (ul. Piłsudzkiego 27) - godzina 19:00-22:00

Gorąco zapraszamy na niezwykle energetyczny koncert zorganizowany z inicjatywy zespołu Swinging Beach Ball of Death. Imprezę otworzy krakowski rockowy zespół CheapFlights. Jeśli chcecie rozpocząć nowy rok z hukiem, koniecznie wybierzcie się na to wydarzenie, przy okazji wspierając Finał WOŚP. Wejście za free, ale miło widziany będzie dowolny datek do puszki, im większy tym lepiej ;)

Niedziela, 15 stycznia

Atrakcje na Rynku Głównym

Start ok. godziny 11

Płyta krakowskiego Rynku zapełni się pozytywną energią i kolorowymi oraz postaciami z bajek. W harmonogramie m.in.: akcja "nawrzucaj Adasiowi", nauka pierwszej pomocy, orkiestrowy sklepik, akcja krwiodawstwa. Po raz pierwszy w historii odbędzie się mecz futbolu amerykańskiego, a za symboliczny datek do puszki chętni będą mogli przejechać się zabytkowymi samochodami.

Ogól się dla Orkiestry!
Gentleman Barber Kraków (ul. Szpitalna 7) - godzina 10-18

Krakowscy Barberzy włączają się w orkiestrowe granie! Dochód z dowolnej usługi wykonanej w dniu grania Orkiestry zostanie przeznaczony na WOŚP. Oprócz tego barberzy przekazali przedmioty na aukcje i będą zbierać datki do puszek WOŚP w swoim salonie.

V Bieg Wielkich Serc - Bulwary Wiślane

Z okazji jubileuszowego Finału WOŚP odbędzie się kolorowy i radosny Bieg, który obchodzić będzie swój mały jubileusz. W związku z tym organizatorzy przewidują dwie trasy do wyboru: na 5 km i 10 km.

Centrum Handlowe M1 (al. Pokoju 67) - godzina 10 - 20

Uczestnicy spotkają w centrum handlowym: motocyklistów, rajdowców, drifterów, paralotniarzy, quad taxi, drift taxi, nowe oraz zabytkowe motocykle i samochody oraz najpiękniejsze repliki samochodów rajdowych Janusza Kuliga (wszystkie cztery w jednym miejscu!), a także gwiazdy świata motosportu, liczne licytacje i koncerty.

Kartingowe zawody z Wielkim Sercem

Tor Kartingowy Go Karting (ul. Domagały 25) - godzina 11

Zapraszamy na kolejną odsłonę turnieju kartingowego! Pościgaj się, poczuj adrenalinę i wesprzyj cel Wielkiego Finału. Przyjmowane są zgłoszenia od 30 osób dorosłych. Każdy uczestnik jedzie 4 razy czasówkę. Wpisowe to 100 zł do puszki, ale spokojnie można wrzucić więcej. Zawody rozpoczynają się o 11:00, jednak na torze należy być najpóźniej o 10:30.

Najgorętsza kąpiel w roku!

Ośrodek Szkoleniowo-Żeglarski HORN (ul. Kozia 22) - godzina 13

KKM Kaloryfer po raz kolejny organizuje najbardziej zwariowane morsowanie w ciągu roku. Tym razem tematem przewodnim będzie cyrk i cyrkowcy.

WOŚP w Hexie!

Hex (ul. Dwernickiego 5) - godzina 18

Gratka dla wszystkich miłośników planszówek! Podobnie jak w ubiegłych latach Hex organizuje aukcje planszówek i gadżetów dla graczy, z których dochód przeznaczy na rzecz WOŚP.

WOŚP Kolejowo! "Kręcimy się" czyli pociąg do Jasła, Biecza i Gorlic

Dworzec Główny Kraków - odjazd 9:06

„Stowarzyszenie Miłośników Kolei” wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Kolejami Małopolskimi zaprasza wszystkich na przejazd specjalnym pociągiem czyli najnowszym pociągiem z Nowosądeckiego Newagu – IMPULS, którym od 11 grudnia można podróżować z Krakowa do Tarnowa. Przejazd ten będzie już siódmym Kolejowym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przejazd będzie możliwy po wrzuceniu datku do puszki WOŚP w pociągu. Trasa: Kraków Główny - Tarnów - Gorlice Zagórzany - Biecz - Jasło - Biecz - Gorlice Zagórzany - Gorlice - Gorlice Zagórzany - Tarnów - Kraków Główny.

Koncert w Nowohuckim Centrum Kultury

NCK (al. Jana Pawła II 232), sala teatralna NCK - godzina 16

Podczas imprezy wystąpią zespoły artystyczne i grupy działające w NCK. Będą działać stoiska prowadzone przez wolontariuszy, na których będzie można zakupić m.in.: książki okolicznościowe, pamiątki i gadżety. Bilet wstępu w postaci cegiełki na rzecz WOŚP.

Gramy Jazz dla WOŚP!

Dali Club Lunch Bar-Cafe (ul. Mazowiecka 21/1) - godzina 17

Propozycja obowiązkowa dla wszystkich jazzomaniaków. To będzie już trzecia odsłona jazzowego grania podczas WOŚP. Tym razem na scenie zaprezentują się: Soul Finger Justyna & Janusz Baran, Another Jazz Quintet, Prima Aprilis, Ania Dudek & Paweł Waś, Matragon, Latające Talerze, Workaholic, Lina Racz & Kuba Plamitzer. Imprezę oraz licytacje poprowadzi aktor Tomasz Schimscheiner.

II Nowohucki Bieg "Policz się z cukrzycą"

Start i meta przy NCK (al. Jana Pawła II 232) - godzina 19

Bieg ma charakter koleżeński, bez rywalizacji i pomiaru czasu. Bieg, tak jak w ubiegłym roku, rozpocznie się i zakończy przy Nowohuckim Centrum Kultury – obok pomnika Solidarności. Trasa biegnie wokół Łąk Nowohuckich i ma dystans 4 km.

Koncert w Kawiarni Naukowej

Kawiarnia Naukowa (ul. Kalwaryjska 60) - godzina 19

Tego wieczoru do zabawy będą przygrywać kapele: Yegor, Swada, Gravity, Egzotyczny Dandys Paryski oraz muzycy projektu KN freejazz.

15. Jazzowy koncert w Radio Kraków

Radio Kraków (al. Słowackiego 22) - godzina 20

Wraz z Radiem Kraków zapraszamy na pierwszy z cyklu koncertów Twarze krakowskiego jazzu - solowy recital Kuby Płużka. Wstęp na to niezwykłe wydarzenie jest bezpłatny, ale będzie można wpłacić dowolny datek do puszki. Miejsce koncertu - Studio im. Romany Bobrowskiej, S5.

Finał WOŚP w Krakowie 2017. Zespoły, które wystąpią podczas koncertu na Rynku Głównym:

De Press

To polsko-norweska grupa muzyczna założona w roku 1980. Ich najbardziej znany utwór to „Bo jociekochom”. Zespół łączy punk rocka z tradycyjną muzyką góralską spod Tatr. Debiutancka płyta „Block to Block” uzyskała po latach tytuł najlepszego rockowego albumu wydanego w Norwegii. Zespół po przerwie w latach 80. powrócił na scenę w 1991 roku grając od tej pory nieprzerwanie w Polsce i za granicą.

Golden Life

To zespół założony w 1988 roku, uznawany za jednego z przedstawicieli Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Największą sławę przyniosły mu kompozycje „Wszystko to co mam” i „24.11.94”. Drugi z utworów był poświęcony ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej, który wybuchł chwilę po tym jak zespół zakończył tam swój występ. Obydwa utwory dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia zapewniając zespołowi miejsce w panteonie polskiej muzyki rockowej.

Kabanos

Wszystko zaczęło się od piosenek nagrywanych w 1997 roku na podkładach na magnetofon Kasprzak. Od samego początku grupa rozwijała się samodzielnie i niezależnie, przez lata zdobywając coraz większą publiczność podczas coraz dłuższych tras, grając w coraz większych klubach. Zespół trzykrotnie zagrał na Przystanku WOODSTOCK, gdzie w 2014 roku ustalił nowy rekord długości koncertu: 2h 55min. Był to jednocześnie najdłuższy występ Kabanosa w historii.

People of the Haze

To doświadczony rockowy zespół z Wrocławia i zwycięzca ponad dziesięciu przeglądów i festiwali ogólnopolskich. POTH to ponad 250 zagranych koncertów w Polsce i zagranicą. To również stały pomocnik WOŚPowych imprez - 3 koncerty na Przystanku Woodstock oraz 7 koncertów na finałach WOŚP. W 2015 roku zespół dotarł do półfinału Must Be The Music 9. Obecnie nagrywa kolejny album pod okiem legendy polskiej sceny muzycznej - Andrzeja Puczyńskiego w Izabelin Studio.

Flatmind

Rok 2015 dla krakowskiego zespołu Flatmind był przełomowy – odnaleźli gitarzystę, który idealnie poczuł klimat ich muzyki. Od tej pory zaczęli nagrywać materiał w mieszkaniu perkusisty. W tym roku wygrali, m.in. Przegląd Kapel Rokowych UEK, dzięki czemu mieli możliwość zagrania przed takimi zespołami jak: Myslovitz, Taco Hemingway, Mikromusic, Sigma. Na początku roku 2017, dzięki współpracy z SonicRecords odbędzie się premiera ich debiutanckiej płyty.

Navigator

Zespół założony przez dwójkę braci w 2010 roku. Mimo swojego młodego wieku zdążyli już być finalistami wielu konkursów, m.in. podczas festiwalu Emergenza Polska, ZippFest czy Grunt to Bunt. Zespół występował na scenie, m.in. z Irą, Luxtorpedą, Kobranocką, Jary Oz czy Proletaryatem. Występ na krakowskim Rynku będzie ich trzecim koncertem na rzecz WOŚP.

Wideo

Komentarze 21

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Adam

spadaj trolu, ja się ciebie nie czepiam jak dojesz na Rydzyka, i co z nimi robi

J
Juras dziekuje

a Złoty Melon wystawi fakturę

P
Proboszcz

a Juras w ciepełku żeruje na marznących dzieciakach ...

u
ujhuyrwety

W swej człekokształtnej postaci, w jednym tylko przypominasz człowieka: w bezinteresownej nienawiści do innych ludzi. Choć i tu z tą bezinteresownością to chyba przesada, jako, że w wielu miejscach zamieszczasz jedne i te same bzdury. Za darmo? Sam miewałem nieraz wątpliwości co do Owsiaka, jednak zawsze dawałem trochę grosza, bo czytałem o uratowanych dzięki zakupionym przez niego urządzeniom medycznym. Nigdy natomiast nie miałem wątpliwości co do szkodliwej dla ludzi działalności Jezuitów. Dziś gdy przeczytałem wywiad z ks. Oszajcą z tego zgromadzenia, zdębiałem. Jakim cudem w takim zakonie może być tak mądry człowiek. Okazuje się, że mądrzy mogą być wszędzie. I jeśli taki wspaniały człowiek nie ma nic przeciw Owsiakowi i wspiera jego działanie, w dodatku uważa je za całkowicie zgodne z chrześcijaństwem popierając cytatami z Jezusa, czy Biblii, to ujadanie głupich kundli pokazuje dlaczego ujadają. Bo są kundlami.

P
Peter

Ch..UJ mnie to obchodzi, co robią PISdy. Oni jak są tacy mądrzy, to niech idą na uczelnię.

P
Peter

Ty kur...wa tyle nie cpaj, albo bierz połowę tępaku ! Te pieniądze idą na leczenie twojego Downa! Hahababba

t
ted

Bezpieczniej dziecku będzie żebrać na mrozie niż ogrzać się na plebanii....

a
astor

Nikt nikogo nie zmusza do dawania w przeciwieństwie do zabierania naszych pieniędzy z podatków na wypady pedofilów w egzotyczne kraje , przekręty komisji majątkowej, afery caritasu i inne boskie firmy z toruńskim aferzystą na czele.

d
dre

A pis da rydzykowi 5x więcej niż orkiestra zbierze , i też na złość.......

P
Peter

5 razy więcej !

d
dumne serce

ble, ble, ble... Te same bzdety co roku. Niech żyje orkiestra!

d
dumne serce

ble, ble, ble... Te same bzdety co roku. Niech żyje orkiestra!

n
ni

na stronach ministerstwa cyfryzacji a potem rozliczenie z ministerstwem zdrowia -do wglądu-COROCZNE!!!proszę przestać judzić!!!!!

d
dumne serce

ble, ble, ble... Te same bzdety co roku. Niech żyje orkiestra!

t
trafiony zatopiony

po kolędzie dzieci ministranci też chodzą z księdzem na mrozie i zbierają...

Dodaj ogłoszenie