red
Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:4 (0:3)
Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:4 (0:3) Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Fortuna 1 Liga. Bruk-Bet Termalica efektownie wygrała ze Stomilem Olsztyn na koniec roku. Słoniki z Niecieczy strzeliły trzy gole w 30 minut i nie dały już sobie wypuścić zwycięstwa z rąk. Zespół Mariusza Lewandowskiego zaczął swoją dominację na zapleczu Ekstraklasy i udowodnił, że tym piłkarzom można robić miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej już dziś.

Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:4 (0:3). Jak padły bramki?

• 14. minuta - Szybka kontra Termaliki po przejęciu piłki na połowie rywala. Dogranie do Gergela, który z bliska pokonuje bramkarza Stomilu!
  • 16. minuta - Po raz kolejny prosta strata gospodarzy na własnej połowie, Gergel dopadł do piłki, minął obrońców, potem bramkarza i strzałem do pustej bramki podwyższył prowadzenie.
  • 31. minuta - Rozstrzelała nam się Termalica! Po dwóch bramkach Gergela goście nie zwolnili tempa i wciąż atakowali. Tym razem uderzał z dystansu Grabowski. Futbolówka po rykoszecie wpadła do bramki.
  • 64. minuta - Wiktor Biedrzycki wykorzystał rzut karny.
  • 80. minuta - Obrona Stomilu zabawiła się w Św. Mikołaja i rozdaje prezenty. Tym razem z prostej straty skorzystał Gergel. Doświadczony napastnik pewnym strzałem w dolny róg bramki skompletował hat-tricka.

Atrakcyjność meczu: 9/10
Piłkarz meczu: Roman Gergel

FORTUNA 1 LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Jak wyglądałaby dzisiaj reprezentacja Polski, gdyby trzeba było do niej powołać wyłącznie zawodników z przynajmniej jednym występem w seniorskiej drużynie Legii Warszawa? Odpowiedź jest prosta: byłaby słabsza, ale nie aż tak bardzo. Stołeczna drużyna jest bowiem regularnym dostarczycielem zawodników gotowych na grę z orzełkiem na piersi.Na podstawie powołań Jerzego Brzęczka czy formy poszczególnych graczy stworzyliśmy jedenastkę byłych i obecnych graczy Legii, którzy mogliby zagrać dla reprezentacji. Zastrzegamy, że nie znajdziecie tu ani Roberta Lewandowskiego, ani Sebastiana Walukiewicza, bo tych piłkarzy wypromowali odpowiednio Lech Poznań i Pogoń Szczecin.

Tak wyglądałaby reprezentacja Polski złożona z byłych i obec...