Tomasz Bochenek
Facebook/Radio Meteor/Planeta Sportu
Futsalistki AZS UJ Kraków zajęły 3. miejsce w turnieju Final Four ekstraligi, który odbywa się w Świeciu. W meczu o brązowy medal "Jagiellonki" pokonały 8:4 inną małopolską drużynę - Wandę Słomniczankę.

Rewelacyjnie spotkanie zaczęła właśnie ekipa nowohucko-słomnicka, bo w 3 minucie prowadziła już 2:0. Prowadzenie objęła po akcji, w której główną rolę odegrała Julia Basta, a wynik podwyższyła, gdy Magdalena Matyja po dobitce trafiła w "okienko" (jej pierwszy strzał Karolina Klabis odbiła).

"Jagiellonki", ubiegłoroczne mistrzynie Polski, mające w dorobku w sumie trzy złote medale i jeden srebrny, starały się szybko przejąć inicjatywę. W 5 min, po podaniu Weroniki Wójcik, Natalię Sitarz pod bramką Wandy Słomniczanki uprzedziła jedna z rywalek. Ale po chwili gol kontaktowy padł - zdobyła go Magdalena Knysak.

W 10 min Anna Zapała spudłowała z woleja. Krakowianki były przy głosie i za moment Karolina Dul doprowadziła do wyrównania.

Zawodniczki AZS UJ złapały oddech, a półtorej minuty przed końcem I połowy mecz zaczęły układać po swojej myśli. Przeprowadziły składną akcję, w której finale Natalia Sitarz pokonała Annę Król.

Po przerwie Wanda Słomniczanka nie była w stanie przeciwstawić się ofensywie "Jagiellonek", pozostawiała jej sporo miejsca na swojej połowie boiska. Kiedy Klaudia Kubaszek pobiegła z piłką na spotkanie z bramkarką, zrobiło się 4:2.

Ubiegłoroczne mistrzynie złapały wiatr w żagle. Za chwilę strzał Magdaleny Knysak z 10 m przyniósł im piątego gola, a rywalki nie zdążyły się jeszcze po tej stracie otrząsnąć, gdy swój przebój Weronika Wójcik zakończyła świetnym uderzeniem w "okienko".

Ale to jeszcze nie był koniec, a kilkanaście minut w futsalu to kawał czasu. Przegrywające nie spasowały, no i Matyja z kąta trafiła na 6:3. Na boisku trwała wymiana ciosów, atak za atak. Szansę na gola dla Wandy Słomniczanki miała Agnieszka Karcz, ale to AZS UJ znów miał powód do radości. Znów po strzale Knysak, wybranej potem MVP meczu.

Padły kolejne bramki, AZS UJ cały czas miał jednak sytuację pod kontrolą. Wanda Słomniczanka została 4. drużyną w Polsce - tak jak w ubiegłym roku.

W finale (godz. 13) ROW Rybnik zmierzy się z AZS UAM Poznań.

AZS UJ Kraków - Wanda Słomniczanka 8:4 (3:2)

Bramki: 0:1 Basta 2, 0:2 Matyja 3, 1:2 Knysak 6, 2:2 Dul 11, 3:2 Sitarz 18, 4:2 Kubaszek 23, 5:2 Knysak 26, 6:2 Wójcik 27, 6:3 Matyja 30, 7:3 Knysak 33, 7:4 Bolko 38 samob., 8:4 Zapała 38.

AZS UJ: Klabis - Wilk, Wójcik, Sitarz, Kubaszek oraz Knysak, Bolko, Zapała, Konopka, Ładocha, Bryzek, Dul.

Wanda Słomniczanka: Król - Karcz, Basta, Pietrzyk, Sobolewska oraz Darda, Matyja, Wypasniak, Kowal, Gruchacz, Fiałek.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Futsal kobiet: AZS UJ Kraków - Wanda Słomniczanka. W meczu o brąz mistrzostw Polski padło 12 goli - Dziennik Polski