IV liga. Słomniczanka pokonała lidera, moc w gminie Skawina. Relacje z meczów rozegranych 13 sierpnia

Krzysztof Michalec - obrońca Słomniczanki
Krzysztof Michalec - obrońca Słomniczanki Wojciech Matusik
IV liga małopolska. W sobotę 13 sierpnia rozegrano mecze 3. kolejki. Do dużej niespodzianki doszło w Słomnikach, gdzie dotychczasowy lider, Bruk-Bet II Nieciecza, mający w ataku Romana Gergela, uległ Słomniczance 1:3. Trzecie zwycięstwa w sezonie odniosły natomiast zespoły Wiślan Jaśkowice i Popradu Muszyna. A tuż za tym duetem w tabeli jest druga, obok Wiślan, ekipa z gminy Skawina - Radziszowianka.

Wiślanie Jaśkowice – Limanovia 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Lewiński 42.
Wiślanie: Ropek – Jaklik, Lewiński, Morawski – Pischinger (73 Czarnecki), Dynarek (63 Żaba), Głaz, Krasuski (68 Balcer), Tetych – Sołtys (63 Cholewa), Seweryn.
Limanovia: Pietrzak – Skrzatek, Bandarenka, K. Mus, G. Mus - Uchacz (65 Matras), Kurczab, Krzyżak (55 Ciesielski), Małota, Kościółek (70 Dziedzina) - Kulig (55 P. Pławecki).
Sędziował: Szymon Putek (Świnna Poręba). Żółte kartki: Dynarek, Głaz – Krzyżak. Widzów: 100.

- Bardzo dobrze poukładana drużyna – chwali Limanovię Janusz Morawski, dyrektor sportowy Wiślan. Gola, dzięki któremu podtrzymali zwycięską passę, zdobyli po rozegraniu rzutu rożnego. Gdy piłka wróciła w pole karne, do siatki kopnął ją Lewiński.
- Popełniliśmy jeden błąd, po którym straciliśmy bramkę – ocenia Paweł Zegarek, trener gości. - Natomiast wszystkie pozostałe sytuacje były przez nas przewidziane, wiedzieliśmy, jak zneutralizować środek pola drużyny przeciwnej. W drugiej połowie podeszliśmy Wiślan troszkę wyżej, czego efektem była sytuacja, po której powinniśmy wyrównać. Po dośrodkowaniu mój zawodnik trafił z 7 metrów w bramkarza.
Mowa o zdarzeniu z 78 min, kiedy główkował Matras, ale bardzo dobrą interwencję wykonał Ropek. Gospodarze w II połowie też mieli dogodną okazję bramkową – konkretnie Cholewa.

Radziszowianka – LKS Jawiszowice 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Danaj 56, 2:0 Pietrzyk 86.
Radziszowianka: Kipek - Wasyl, Matyja, Kowalczyk, Czekaj - Dziób (90 Zając), Kowalówka (60 Ślaski), Stróżyk (65 Zięcik), Sosin, Danaj (78 Pietrzyk) - Wcisło (78 N. Bierówka).
Jawiszowice: Hamelka – Pierlak, Kocemba, Radomski, Sitko - Hałat, Czaicki, Frączek (65 Hankus), D. Płonka (70 Barański), Gąsiorek (46 Dziedzic) – Korczyk.
Sędziował: Rafał Gnutek (Krzeczów). Żółte kartki: Sosin – Frączek. Widzów: 200.

Mimo okazji z obu stron, pierwsza połowa minęła bez goli. Po przerwie kluczowa okazała się dynamiczna akcja Wcisły, po której dośrodkował z prawej strony i Danaj z bliska kopnął piłkę do siatki. A pieczęć na zwycięstwie Radziszowianki postawił Pietrzyk, po podaniu Czekaja (wcześniej było nieudane podanie Kocemby do bramkarza).

IV liga małopolska. Trenerzy zespołów w sezonie 2022/2023

Słomniczanka – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Handzlik 24, 1:1 Jovanović 50, 2:1 Kasza 65 karny, 3:1 Kasza 80 karny.
Słomniczanka: Poźniak – Jurzec, Rodrigo, Michalec, Filipek - Zagrodzki (60 Głowa), Kasza (90+3 M. Feret), Kosakowski, Handzlik (82 Ochman), Kamiński (84 Nowak) - Wibson (90 Ł. Feret).
Bruk-Bet II: Janczy – Cieśla, Cabała, Jovanović, Pek (46 Lusiusz) - Gajda (46 Kuchta), Wacławek, Wrzosek, Jania (46 Rajczyk), Banasik (70 Pikul) – Gergel.
Sędziował: Aleksander Najman (Kraków). Żółte kartki: Handzlik, Wibson, Głowa, Michalec – Jania, Gajda, Cabała. Widzów: 150.

Niespodzianka, po dwóch bardzo pewnych zwycięstwach rezerwy Bruk-Betu zostały zatrzymane w Słomnikach. Gospodarzom dał prowadzenie Handzlik, po swojej efektownej akcji. Na tego gola po przerwie odpowiedział Jovanović. Ale potem były dwa faule w polu karnym, i dwie „jedenastki” dla Słomniczanki, wykorzystane przez Kaszę.

Wisła Kraków. Byli piłkarze i trenerzy "Białej Gwiazdy" zmie...