Garbarnia pokonała Progres. Dwa gole testowanych

Michał Górecki (z prawej) i jego koledzy nadal mają nadzieje na awans do II ligi Anna Kaczmarz
Piłka nożna. W sparingowym meczu liderująca w czwartej grupie III ligi Garbarnia Kraków wygrała na własnym boisku z czwartym zespołem grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów Progresem Kraków 3:0.

„Brązowi” w ten weekend pauzują w rozgrywkach III ligi. By nie wypaść z rytmu meczowego (w przyszłą sobotę czeka ich ostatni mecz w rozgrywkach – u siebie z Unią Tarnów), rozegrali sparing, pokonując juniorską drużynę Progresu.

Dwa gole zdobyli testowani piłkarze (ich nazwiska są utrzymywane w tajemnicy), jednego - Damian Nieśmiałowski. W tym tygodniu na testach w Garbarni przebywało trzech graczy, a zostało dwóch. - Są to zawodnicy ofensywni – zdradził jedynie drugi trener Marcin Sadko. W ekipie gospodarzy nie wystąpiło kilku piłkarzy, którym trener Mirosław Hajdo dał wolne lub leczą kontuzje.

Przez pierwsze 20-25 minut juniorzy Progresu stosowali pressing, starając się wybijać rywali z uderzenia. Pokazali się z bardzo dobrej strony. Garbarze długo mieli problemy z wykańczaniem akcji ofensywnych. W końcu górę wzięło ich doświadczenie i wyższe umiejętności. Po przerwie wszystkie gole zdobyli rezerwowi.

Garbarnia Kraków – Progres Kraków 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 testowany I 50, 2:0 Nieśmiałowski 55, 3:0 testowany II 73.

Garbarnia: Kozioł – Moskal, Kalemba (46 Łukasik), Kujawa, Borovicanin – Gaudyn (46 Kiebzak), Masiuda (65 testowany II), Pietras, Kitliński (46 Nieśmiałowski) – Ogar (46 Górecki), Ciesielski (45 testowany I).

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Garbarnia pokonała Progres. Dwa gole testowanych - Dziennik Polski