
Kazimierz Dolny
Tego miasta nikomu nie trzeba przedstawiać - współcześni mieszkańcy legendarnego Kazimierza pewnie dawno zapomnieli, czym jest brak turystów. Latem gości przyciągają spotkania z artystami i festiwale, np. Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych lub muzyki klezmerskiej, jesienią - piękne kolory pobliskich lasów, wzgórz i wąwozów. O każdej porze roku to urokliwe miasteczko nad Wisłą kusi podróżnych malowniczą starówką, usianą zabytkowymi kamienicami z XVII wieku i kawiarenkami.

Chełmno
To nadwiślańskie miasto, które liczy ok. 20 tys. mieszkańców, ma niezwykle szeroką "ofertę" zabytków. Obok sąsiedniego Torunia Chełmno należy bowiem do najstarszych miast północnej Polski. Chełmno ma ogromną liczbę starych świątyń, a współczesne życie religijne miasta podzielone jest na katolików i protestantów. Jednakże Chełmno to nie tylko "miasto kościołów", to również "miasto zakochanych". W miejskim kościele parafialnym znajdują się relikwie św. Walentego.

Reszel
Reszel, nieduże, ale niezwykle urokliwe miasteczko położone w północno-wschodniej Polsce, liczy blisko 5 tys. mieszkańców. Prócz malowniczej lokalizacji wśród mazursko-warmińskich pejzaży, w mieście uwagę przykuwają średniowieczne budowle. Mimo, że Reszel jest maleńki, słynie z wielu wspaniałych atrakcji. Najbardziej charakterystyczna to zamek biskupów warmińskich, gdzie zwiedzać można wieżę zamkową i muzeum sztuki.

Sandomierz
Jest to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położone na nadwiślańskiej skarpie, która stanowi strome zakończenie Gór Świętokrzyskich. Turyści odwiedzający Sandomierz mogą zobaczyć doskonale zachowany średniowieczny układ urbanistyczny. Jego dawny charakter oddają organizowane w okresie sezonu turystycznego pokazy walk rycerskich i renesansowego tańca.