https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Giro d'Italia: Majka ma tylko dwie sekundy straty do podium

Jacek Żukowski
18. etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia z Belluno do Rif. Panarotta (171 km) przyniósł pewne zmiany w klasyfikacji generalnej. Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) nadal jest 5. ale traci już tylko 2 sekundy do trzeciego w klasyfikacji Francuza Pierre'a Rollanda.

Cieszyć mogą się Kolumbijczycy, bo Nairo Quintana utrzymał różową koszulkę lidera, Majka traci do niego 3.31 min. Etap wygrał Moreno Arredondo, najlepszy górali imprezy. Wyprzedził swego rodaka Arevalo Duarte i Irlandczyka Philipa Deignana.

Sporo stracił Australijczyk Cadel Evans, dotychczas znajdujący się na 3. miejscu

Jutro zawodników czeka jazda indywidualna na czas pod górę, a Majka jest wymieniany jako jeden z faworytów. Wyścig zakończy się w niedzielę, ale peleton czeka jeszcze bardzo trudny sobotni etap z meta na Monte Zoncolan.

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska