Góra Parkowa jest jednym z głównych terenów rekreacyjnych, spacerowych i sportowych Krynicy-Zdroju. Do Ogrodów Żywiołów, toru MTB oraz Pumptracku wybudowanych w ostatnim czasie dołączą kolejne atrakcje, które na stałe wpiszą się w ofertę turystyczną sądeckiego uzdrowiska.
Największa z rozpoczętych już inwestycji to amfiteatr, który jest budowany przy ul. Nikifora Krynickiego, w pobliżu dolnej stacji kolei na Górę Parkową. - Jestem bardzo zadowolony z postępów prac. W końcu Krynica-Zdrój doczeka się obiektu, w którym będzie można na stałe organizować wydarzenia plenerowe, festiwale, występy kabaretów i gwiazd. Z niecierpliwością oczekujemy zakończenia tej budowy - przyznaje burmistrz Piotr Ryba.
Jeżeli w dalszym ciągu prace przebiegać będą zgodnie z harmonogramem, zakończą się w czerwcu przyszłego o roku. Burmistrz ma nadzieję, że w tym miejscu toczyć się będzie życie kulturalne uzdrowiska. Amfiteatr będzie mógł pomieścić ponad tysiąc osób, 300 miejsc natomiast będzie pod zadaszeniem.
- Jeżeli chodzi o inwestycje gminne realizujemy też Wodny Plac Zabaw na południowo-zachodnim stoku Góry Parkowej. Powstaje on tuż obok Ogrodów Żywiołów i tras rowerowych - mówi Ryba.
Tam sporo udało się już zrobić. Wybudowana została komora techniczna i przygotowano niecki basenów. Znad ziemi wyszły już mury budynku usługowego, w którym będzie kawiarnia i toaleta. Cała inwestycja zostanie sfinansowana z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, a zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał przyszłego roku.
- Mamy też pozwolenie konserwatorskie na rewitalizację całej Góry Parkowej, a w ramach tego zadania chcemy wymienić alejki od Polany Michasiowej, aż do szczytu oraz nawierzchnie starej trylinki od dolnej stacji PKL w kierunku ul. Zieleńskiego czyli tak zwanej ścieżki Zieglera - dodaje.
Wiadomo, że nowy wygląda zyska również przejście od ławeczki Kraszewskiego w stronię Ogrodów Żywiołów. Gmina chciałaby sfinansować to zadanie ze środków pochodzących z Sądeckiego Obszaru Funkcjonalnego oraz komponentu uzdrowiskowego.
Oprócz inwestycji gminnych, realizowane będą również inne zadania, a jednym z nich jest budowa Polany Muzyki i Świateł. W tym przypadku Polskie Koleje Linowe, które są inwestorem otrzymały już pozwolenie na budowę.
- Wiemy, że aktualnie procedowane jest również pozwolenie na budowę wieży widokowej, która zostanie wybudowana na szczycie Góry Parkowej. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie inwestycje PKP PLK mają ruszyć w przyszłym roku. Góra Parkowa podlega wielu inwestycjom i wiemy, że kiedy zostaną one dokończone, centrum miasta będzie wypełnione w stu procentach. To na pewno przyciągnie do nas tysiące gości - przyznaje Ryba.
- Taki prywatnie jest Marcin Janusz, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich
- Tak mieszkają Sławomir i Kajra. To ich urocze gniazdko w Małopolsce
- Darek kocha motoryzację. W garażu ma lincolna z 1974 roku o wadze ponad 2 ton
- Mural „Matki Sybiraczki” odsłonięty. W uroczystości wzięły udział setki uczniów
- Ten serial to hit. Kręcono go w słynnej wiosce romskiej w Maszkowicach
To wyjątkowe miejsce na mapie Małopolski. Astro Centrum w Chełmcu oficjalnie otwarte!
