FLESZ - Koronawirus - kwarantanna w całej Polsce

Zmiany przy przekraczaniu granicy póki co zostały prowadzone na okres 10 dni i mają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2. W ten sposób mamy uniknąć wjazdu na teren Polski osób, które mogą być zakażone.
W Piwnicznej-Zdroju, gdzie w dwóch miejscach można przekroczyć granicę ze Słowacją od niedzieli jest to niemożliwe. Zarówno most graniczny, jak i stara droga prowadząca na Mniszek nad Popradem zostały zablokowane. Funkcjonariuszy Straży Granicznej wspomagają policjanci. Kierowców, którzy próbują przejechać, zawracają, a pieszym zabraniają podchodzić bliżej, niż na kilka metrów.
Podobnie jest na przejściach w Leluchowie i Muszynce.
Od 15 marca do Polski ze Słowacji można wjechać jedynie przez przejście graniczne na Chyżnym, gdzie całodobowo odbywa się ruch osobowy i towarowy.
Do Polski wpuszczani są jedynie:
- obywatele RP
- cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP
- cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka
- szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czyli osoby posiadające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin
- cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terytorium RP
- cudzoziemcy posiadający prawo do pracy na terytorium RP tj. cudzoziemcy uprawnieni do wykonywania pracy na takich samych zasadach co obywatele polscy
- posiadający zezwolenie na pracę, zezwolenie na pracę sezonową, oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium RP
- w szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić cudzoziemcowi na wjazd na terytorium RP, w trybie określonym w ustawie z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach
- cudzoziemcy, którzy prowadzą środek transportu służący do przewozu towarów
Każda z tych osób po przekroczeniu polskiej granicy jest badana i wypełnia specjalny formularz. Jest też kierowana na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.
Koronawirus. Kraków kompletnie opustoszał. Na przystankach n...
Chałupnicze sposoby, jak zasłonić twarz i uchronić się przed...
- Gdzie wykonać test na koronawirusa? Nowa lista adresów w całej Polsce
- Gdzie jest koronawirus w Polsce i na świecie? Zobacz mapy
- Koronawirus w Polsce. Gdzie stwierdzono zachorowania?
- Kwarantanna przez koronawirusa: co się należy z ZUS
- Koronawirus "opróżnia" półki w sklepach [WASZE ZDJĘCIA]
- Koronawirus dotarł do Krakowa. Internauci reagują memami
Koronawirus: aktualizowany raport
🔔🔔🔔
Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Krakowskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.
Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.
- Sądeckie uzdrowiska w zimowej scenerii. Przed laty gościła tu holenderska księżniczka
- Oto sądeckie Miss studniówek. Wyglądają zjawiskowo!
- Oto Misterzy studniówek 2020 z Nowego Sącza
- W tych zawodach łatwo znaleźć pracę w Nowym Sączu
- Majątki posłów z Nowego Sącza i Podhala. Milioner na czele
- Nowy Sącz. Te szkoły jazdy najlepiej oceniają kursanci. Która najlepsza? [PRZEGLĄD]