Hat-trick Petra Kalusa w meczu Cracovii z młodzieżą SMS

Andrzej Stanowski
Petr Kalus zdobył trzy gole
Petr Kalus zdobył trzy gole Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Krakowianie przystąpili do meczu z SMS PZHL Katowice po dwóch porażkach z Tauron Katowice (0:3) i, co było dużą niespodzianką, z Automatyką Gdańsk 3:4. Trener Rudolf Rohaczek zapewniał jednak, że nie ma mowy o kryzysie. – Tauron to mocny zespół, a z Automatyką mieliśmy po prostu słabszy dzień. Ale wierzę, że szybko wrócimy na właściwe tory – mówił trener. I tak się stało, o czym świadczy wygrana 9:1.

Tym razem jednak rywal okazał się mało wymagający. Młody zespół SMS z Katowic (pod tym szyldem występuje reprezentacja Polski do lat 20) prowadzony przez kanadyjskiego trenera Davida Legera nie zdobył jeszcze w rozgrywkach ani jednego punktu.

Tymczasem spotkanie zaczęło się sensacyjnie, goście w 4 minucie objęli prowadzenie. Ale „Pasy” po 48 sekundach odpowiedziały bramką Petra Kalusa. Następnie Paweł Zygmunt, który dwa dni temu obchodził 18. urodziny, trafił do siatki, po świetnym podaniu Adama Domogały, a po trzech minutach Tomas Sykora posłał krążek w „okienko” bramki rywala. Potem zespół SMS przez 94 sekundy grał w podwójnej przewadze, ale Cracovia nie dała sobie strzelić gola. Pod koniec tercji dwa razy trafiał do siatki Kalus, którym tym samym ustrzelił klasycznego hat-tricka (ma 11 goli w tych rozgrywkach). Jak w NHL na taflę poleciały czapeczki kibiców.

W kolejnych tercjach „Pasy” nadal miały przewagę na tafli. W drugiej tercji swoją pierwszą bramkę w sezonie ligowym strzelił obrońca Mateusz Rompkowski. Gości przed dwucyfrówką uratował bardzo dobrze broniący Sebastian Lipiński.
W bramce Cracovii cały mecz rozegrał Michał Łuba, który zastąpił Rafała Radziszewskiego i kilka razy popisał się udanymi interwencjami.

W piątek liga dotrze do półmetka, „Pasy” grają w Janowie z Naprzodem. Wiadomo też kto zagra w finałowym turnieju o Puchar Polski pod koniec grudnia (prawdopodobnie w Katowicach) - będą to Cracovia, GKS Tychy, JKH Jastrzębie i Tauron Katowice.

Comarch Cracovia – SMS PZHL Katowice 9:1 (5:1, 2:0, 2:0 )
Bramki:
0:1 Pelaczyk (Mularczyk) 5, 1:1 Kalus (Novajovsky) 5, 2:1 Zygmunt (Domogała, Wajda) 6, 3:1 Sykora (Novajovsky, Zib) 9, 4:1 Kalus 18, 5:1 Kalus (Da Costa) 20, 6:1 Domogała (Sinagl) 32, 7:1 Rompkowski (Sinagl) 34, 8:1 Sinagl (Sykora) 43, 9:1 Urbanowicz (Zib) 57.
Sędziował: Tomasz Radzik (Krynica). Kary: 8 – 4 min. Widzów: 600.

Cracovia: Łuba –Zib, Novajovsky, Sykora, Da Costa, Kalus – Surowski, Dąbkowski, Drzewiecki, Słaboń, Urbanowicz – Wajda, Rompkowski, Domogała, Zygmunt, Sinagl – Noworyta, Dutka, Paczkowski, Dziurdzia, Sztwiertnia.

Materiał oryginalny: Hat-trick Petra Kalusa w meczu Cracovii z młodzieżą SMS - Dziennik Polski